Zmražení kódu pro Drupal 6, novinky v Drupal 7

Vývoj okolo redakčního systému Drupal je poměrně čilý. Připravovaná verze 6 prochází zmražením programového kódu, což vývojářům umožní připravit své moduly na novou verzi Drupalu. Zmražení kódu jádra Drupal 6 platí od 1. července 2007. Další vývoj se jako vždy místo na novou funkcionalitu zaměří na zvýšení výkonu, použitelnost a stabilitu. Na co se v Drupalovi 6 můžete těšit?
reklama

Seznam novinek zmiňuje mimo jiné tyto položky:

  • Vylepšené logování
  • Podpora pro reverzní proxy
  • Zásadní vylepšení na jazykové verze – podpora písma psaného zprava doleva, vylepšená detekce jazyků, možnost vkládání jednoho článku v různých jazykových verzích atd.)
  • Vylepšená práce s úvodníky
  • Zásadní vylepšení systému témat
  • Vylepšený instalátor
  • Podpora pro OpenID

Kompletní seznam změn najdete v changelogu. Datum vydání finální verze nejde jednoznačně určit, počítejte s dobou okolo dvou měsíců, samozřejmě se to může spíše protáhnout, než zkrátit. V mezidobí budou uvolněny RC (Release Candidate) verze.

Drupal 7 and PHP 5.2

Vlažné přijetí PHP 5 ze strany webhostigových společností bránilo využití novinek v této verzi PHP na straně Drupalu. Doba se ale mění, a tak se vývojáři Drupalu rozhodli využít možností PHP5 v další připravované verzi Drupalu. Zatím je však realitě blíže připravovaná šestka – u ní ještě můžete počítat s tím, že bude s PHP řady 4 kompatibilní. Od sedmičky se však s podporou starého PHP rozlučte.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru