Zaheslujte soubory a složky s aplikací Folder Lock

Windows 7 samy o sobě uživatelům nedávají možnost chránit jednotlivé soubory heslem. Jediným řešením je zamezit určitým uživatelům (respektive jejich účtům) přistupovat k určeným složkám. K tomu je však třeba využít několika přihlašovacích profilů. Na druhou stranu zaheslování adresářů lze vyřešit i elegantněji použitím speciální aplikace, ať už placené nebo bezplatné.

Reklama

Bezplatnou možností je použití ZIPu, jelikož téměř každý zipovací software umožňuje opatřit heslem jak jednotlivé soubory, tak celé složky. I když při každém prohlížení budete muset adresář dekomprimovat, zabere tato operace pouze pár sekund. Použít můžete například bezplatnou aplikaci 7-Zip. Ne každému však musí tato varianta nutně vyhovovat.

folderlockmain

Chcete-li lepší řešení a jste ochotni investovat několik set korun, pak vyzkoušejte služby aplikace Folder Lock (stojí 40 dolarů, v přepočtu cca 700 Kč). Folder Lock je, jak už jeho název napovídá, určen pouze a jedině k uzamykání složek. Folder Lock obsah složky zašifruje a opatří heslem, takže se k němu nikdo nepovolaný nedostane. Kromě ochrany složek aplikace umožní také odstraňovat soubory, monitorovat pokusy o neautorizovaný přístup k adresáři, mazat historii a další desítky funkcí.

A existuje i třetí možnost. Máte-li v nějakém adresáři uložena data, která nejsou příliš citlivá, avšak ostatní je nemusejí nutně prohlížet, zkuste použít jednoduchou mystifikaci a adresář nazvěte třeba Data aplikací nebo Systémová složka.

Reklama

Komentáře

Windows 7 samy o sobě uživatelům nedávají možnost chránit jednotlivé soubory heslem. Jediným řešením je zamezit určitým uživatelům (respektive jejich účtům) přistupovat k určeným složkám.

to není pravda, zamezit přístup lze i k jednotlivým souborům, je to jen holt pracnější.

 

 

Přidat komentář