Zabezpečte pohyb svých dětí online díky rodičovské kontrole

Pokud chcete mít pod kontrolou, co vaše dítě dělá při používání počítače, máte hned několik možností. Tou první je rodičovská ochrana integrovaná přímo ve Windows.

Poměrně kvalitní rodičovská kontrola se ve Windows objevila až s příchodem Windows Vista. Umožňuje mimo jiné nastavit, v jakou denní dobu může jít dítě na počítač a jaké hry na něm může hrát.

Nastavit lze také úroveň ochrany online a přizpůsobit si ji specifikováním typů stránek, které mají být blokovány. Windows 7 již webovou kontrolu nenabídnou, můžete si však stáhnout bezplatný program Windows Live Zabezpečení rodiny (verze pro Windows Vista/7, pokud používáte Windows XP, stahujte zde), který požadovanou funkci dodá.

Zajímavým balíkem, který slouží k ochraně dětí u počítače, je také Norton Online Family. Tento komplexní program rodičům umožní monitorovat, na jaká videa se děti dívají, sledovat a blokovat weby (včetně sociálních sítí), sledovat chat, hledání a další aktivity.

Výhodou této aplikace je, že šetří čas rodičů automatickým rozesíláním podrobných zpráv o aktivitách dítěte na jejich e-maily (týdenní/měsíční). Norton Online Family stojí 30 dolarů ročně, jeho bezplatnou (ořezanou) verzi si můžete stáhnout zde.

Další možností, jak ochránit děti online, je nainstalovat si jeden z bezplatných přídavků pro webový prohlížeč. Dostupné jsou například pro Firefox. Pamatujte, že aby mohla rodičovská kontrola na počítači fungovat, je třeba, aby dítě mělo ve Windows svůj vlastní účet a ochranný program byl nainstalován na účtu administrátora.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

Komentáře k článku

návštěvník

Tuhle potřebu narušovat cizí soukromí nějak nechápu.

 

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru