Wysiwyg CodeMagic: pohodlná úprava zdrojového HTML v editoru v Drupalu

Na většině webů s Drupalem, které vyvářím, je nezbytná přítomnost vizuálního editoru. Dávám přednost TinyMCE, mimo jiné proto, že pro něj existuje spousta doplňujících modulů. Naposledy mě zaujal Wysiwyg CodeMagic umožňující pohodlnou úpravu HTML přímo v editoru.

Používáte na webech s redakčním systémem Drupal nějaký vizuální editor? Já jej mám nasazen prakticky na všech webech pro své klienty (s výjimkou www.melvil.cz kde je hojně využíván markdown a svého www.polzer.cz, kde používám markdown v kombinaci se značkovacím editorem markItUp!).

Na všech dalších webech s Drupalem používám kombinaci modulu Wysiwyg API a editoru TinyMCE. Toto řešení má oproti použití přímo modulu TinyMCE spoustu výhod. Je univerzálnější (lze použít více editorů na jednom webu), je více rozšiřitelné návaznými moduly a v neposlední řadě se pro něj dají docela snadno psát další pluginy, tedy tlačítka pro TinyMCE. Viz článek Drupal, Wysiwyg a tvorba tlačítka pro editor TinyMCE.

Jedním ze zajímavých doplňkových modulů pro kombinaci Wysiwyg + TinyMCE je modul Wysiwyg CodeMagic. Doplní totiž do editoru prostředek pro pohodlnou úpravu zdrojového HTML se zvýrazňováním syntaxe, možností formátování kódu a také automatické dokončování psaných značek.

Jak na instalaci editoru zdrojového HTML v Drupalu 7

Pro další předpokládám, že už máte zprovozněnu kombinaci modulu Wysiwyg a editoru TinyMCE. Nyní si stáhněte a zapněte modul Wysiwyg CodeMagic. Na domovské stránce tohoto modulu najdete odkaz pro stažení balíčku CodeMagic. Ten si pak v počítači rozbalte a jako složku codemagic jej nakopírujte na svůj web do umístění sites/all/libraries/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins.

Přejděte do nastavení Konfigurace > Vytváření obsahu > Wysiwyg profiles a rozklepněte si některý z připravených profilů editoru TinyMCE. Zapněte zde tlačítko CodeMagic a nastavení uložte.

Nyní stačí otevřít editaci nebo vytváření nějakého obsahu, pro který se vám zobrazuje editor. V jeho nástrojové liště byste měli zaznamenat přítomnost nového tlačítka HTML, po jehož stisku se vám objeví okno pro úpravu zdrojového kódu.

Tlačítko CodeMagic v editoru TinyMCE v Drupalu

Všimněte si, že při psaní se vám automaticky objeví nápověda s možností doplnění odpovídajících značek.

CodeMagic

Možností, jak docílit zvýrazňování syntaxe HTML kódu v prostředí TinyMCE v Drupalu je více. Toto řešení mi však připadá velice jednoduché a pokud po něčem podobném toužíte, vřele vám jej doporučuji.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

Jak málo stačí ke štěstí. Takovou dobu se trápím editací kódu mimo web a ejhle, jaké pěkné udělátko na to v TinyMCE mají. Je to bezvadné, jen doplním, že ten pludin se musí strčit trochu hloubš a sice do /sites/all/libraries/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/ - kopírovaná složka se musí přejmenovat na - codemaster.

Profile picture for user Jan Polzer

Jejda, hlavně že jsem to kopíroval správně u sebe :-) V článku opraveno. Přejmenovat se to má na codemagic, ne na codemaster. Codemaster je knihovna, kterou CodeMagic používá na zvýraznění syntaxe.

návštěvník

...správně! Důležité je, společnou silou dojít k cíli :o)  - codemagic - je správná volba. S omluvou a především s poděkováním. M.

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru