WordPress, Types a Views: jak si vytvořit vlastní obsah a jeho výpis

WordPress je možné pomocí pluginů WP Types a Views z kolekce Toolset rozšířit o funkcionalitu vytváření vlastních typů obsahu, doplňkových editačních políček a jejich zobrazování v libovolném výpisu. V článku najdete videonávod představující tyto moduly v praxi.
reklama

Existuje několik pluginů, které vám ve WordPressu zpřístupní rozhraní pro vytváření vlastních typů obsahu a přidávání vlastních políček do jejich editačního formuláře. K nejlepším řešením tohoto směru patří sada Toolset od tvůrců asi nejpoužívanějšího lokalizačního pluginu WPML. V rámci Toolsetu najdete několik pluginů, které slouží pro práci s typy obsahu i pro jejich zobrazování.

Připravil jsem zhruba dvacetiminutové video, ve kterém vám v praxi představím pluginy Views a Types. S pomocí Views je možné naklikat libovolné výpisy obsahu a přizpůsobit si výstupní HTML, aniž by bylo nutné sahat někam do kódu. Types slouží jak k definici vlastních typů obsahu, tak k vytváření skupin polí, které pak přilepíte do editačního formuláře vybraných typů obsahu.

Ve videu si vše ukážeme na pomyslném firemním webu, který potřebuje zobrazovat aktuality v postranním panelu s určitým HTML a vybranými položkami. Poté si definujeme vlastní typ obsahu pro zadávání seznamu produktů, které firma vyrábí. Nakonec si vytvoříme další výpis, který toto zboží zobrazí ve formě seznamu na samostatné stránce.

WP Types i Views najdete na adrese wp-types.com. Sám oba tyto pluginy používám na několika webech postavených na WordPressu. Podobně jako Views v Drupalu.

Tagy
Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru