WordPress, Types a Views: jak si vytvořit vlastní obsah a jeho výpis

WordPress je možné pomocí pluginů WP Types a Views z kolekce Toolset rozšířit o funkcionalitu vytváření vlastních typů obsahu, doplňkových editačních políček a jejich zobrazování v libovolném výpisu. V článku najdete videonávod představující tyto moduly v praxi.

Reklama

Existuje několik pluginů, které vám ve WordPressu zpřístupní rozhraní pro vytváření vlastních typů obsahu a přidávání vlastních políček do jejich editačního formuláře. K nejlepším řešením tohoto směru patří sada Toolset od tvůrců asi nejpoužívanějšího lokalizačního pluginu WPML. V rámci Toolsetu najdete několik pluginů, které slouží pro práci s typy obsahu i pro jejich zobrazování.

Připravil jsem zhruba dvacetiminutové video, ve kterém vám v praxi představím pluginy Views a Types. S pomocí Views je možné naklikat libovolné výpisy obsahu a přizpůsobit si výstupní HTML, aniž by bylo nutné sahat někam do kódu. Types slouží jak k definici vlastních typů obsahu, tak k vytváření skupin polí, které pak přilepíte do editačního formuláře vybraných typů obsahu.

Ve videu si vše ukážeme na pomyslném firemním webu, který potřebuje zobrazovat aktuality v postranním panelu s určitým HTML a vybranými položkami. Poté si definujeme vlastní typ obsahu pro zadávání seznamu produktů, které firma vyrábí. Nakonec si vytvoříme další výpis, který toto zboží zobrazí ve formě seznamu na samostatné stránce.

WP Types i Views najdete na adrese wp-types.com. Sám oba tyto pluginy používám na několika webech postavených na WordPressu. Podobně jako Views v Drupalu.

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář