Windows a Mac OS X sloučeny do jednoho systému

Konečně se stala věc, na kterou mnozí uživatelé počítačů s Mac OS X čekali (možná jak kteří…). Na svých počítačích teď mohou bez problémů spouštět programy určené pro Windows stejně pohodlně, jako kdyby se jednalo o nativní aplikace pro Mac OS X. Otevře to cestu možná i těm, kdo chtěli na Mac OS X přejít, ale bránila jim absence některých aplikací na této platformě, případně nemožnost spouštění některých her z Windows. Tomu je nyní konec a v Mac OS X si windowsové aplikace spustíte i bez potřeby práce v okně virtuálního počítače.

VMware Fusion

Macovská nabídka s programy pro Windows

Ptáte se, jak je to možné? Že by se firmy Apple a Microsoft spojily k dosažení plné spokojenosti uživatelů obou platforem? Ne ne, to se nestalo a s největší pravděpodobností asi ani nikdy nestane. Svět obou platforem propojila třetí strana v podobě známého výrobce vizualizačních nástrojů VMware. Nový nástroj VMware Fusion je tím, co umožňuje pohodlně spouštět win aplikace na macích bez nutnosti používat okno virtuálního počítače. Na jedné ploše se tak může objevit Windows Media Player i macovský komunikátor Adium.

Řešením je VMware Fusion

VMware Fusion zůstává vizualizačním nástrojem, takže stále se tu může objevit okno virtuálního počítače, ve kterém pracujete s hostovaným operačním systémem (nemusí to být zrovna Windows). Avšak díky nové funkci Unity lze spouštět win aplikace přímo v Macu, minimalizovat je do Mac OS X Docku, přepínat se z win aplikace do macové atd.

Podle popisu to vypadá, že bezproblémová je podpora 3D her a 32bitových i 64bitových operačních systémů. Macistům by VMware Fusion mělo umožnit přístup k USB 2.0 zařízením určeným jen pro Windows. Zaujala mě také podpora pro Boot Camp. Jestliže jste si na svém Macovi vytvořili windowsový diskový oddíl a používáte dvojité bootování, pak VMware Fusion takovýto oddíl najde a dovede ho přeměnit ve virtuální počítač. Pohodlné, nemyslíte?

Doufám, že se brzy objeví podrobná recenze od uživatele Mac OS X; sám nemám možnost VMware Fusion vyzkoušet. Je-li tu nějaký Macista, který si již s tímto novým programem pohrával, budu rád, když se podělí o své zkušenosti do komentáře pod článkem. Podle screenshotů vypadá VMware Fuson víc než dobře.

Odkazy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

Honzo Honzo, kde jsi spal poslední rok? Windows mi na Macu uz rok beha v Parallels a vic nez pul roku take ve VMWare Fusion :) A taky jsem uz o tom psal nejeden clanek a byla i videorecenze. Toto je jen nova finalni verze :)

návštěvník

Kdepak, přestože osobně použití VMWare preferuji (jsem holt stará konzerva), tak Parallels je v mnohem dal než VMWare, především v integraci se systemem, jako prvni podporoval bootcamp partition (a podporu resi elegantneji), a tak :)

Profile picture for user Jan Polzer

A umí Parallels totéž, co Fusion, tedy integraci win aplikací do nabídky a spouštění win aplikací i bez nutnosti koukat na okno virtuálního počítače, tedy že se win aplikace tváří, jako by byly z maca? Dík za info stará konzervo :-)

Jan Polzer, Maxiorel.cz, Screenshots Archive, Anastacia.cz

návštěvník

Samozřejmě, dokonce to měl implementovane driv, nez Fusion...

návštěvník

Mám Mac už rok a chci abych měl vše v macu jak Visty tak mac a tato varianta mne zaujmula o které tu čtu, jste z Prahy a dá se sejít, prosím odpověd na email ne sem. Děkuji Martin 17.10.2010

 

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru