Weby s Drupalem v ohrožení

Pokud používáte na svém webu CMS systém Drupal, pak byste měli věnovat pozornost novým bezpečnostním informacím. Podle zpráv DRUPAL-SA-2006-025 a DRUPAL-SA-2006-026 trpí jádro systému dvěma více a méně kritickými problémy.

První problém způsobuje, že pomocí speciálně upravené webové stránky je možno odeslat obsah formulářů na web s Drupalem. Pokud budete třeba přihlášeni jako administrátor a navštívíte jinou webovou stránku, její "úprava" může způsobit, že pod administrátorským přístupem provede odeslání některých příkazů.

Druhý problém byl označen jako méně kritický a umožňuje pomocí speciálně upraveného URL přesměrovat údaje z formulářů na Drupalovi na web třetí strany.

Oba problémy se týkají jak řady 4.7.x tak 4.6.x. Řeší je bezpečnostní oprava v podobě celého balíčku s Drupalem; použít můžete také patch:

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru