Weby s Drupalem v ohrožení

Pokud používáte na svém webu CMS systém Drupal, pak byste měli věnovat pozornost novým bezpečnostním informacím. Podle zpráv DRUPAL-SA-2006-025 a DRUPAL-SA-2006-026 trpí jádro systému dvěma více a méně kritickými problémy.
reklama

První problém způsobuje, že pomocí speciálně upravené webové stránky je možno odeslat obsah formulářů na web s Drupalem. Pokud budete třeba přihlášeni jako administrátor a navštívíte jinou webovou stránku, její "úprava" může způsobit, že pod administrátorským přístupem provede odeslání některých příkazů.

Druhý problém byl označen jako méně kritický a umožňuje pomocí speciálně upraveného URL přesměrovat údaje z formulářů na Drupalovi na web třetí strany.

Oba problémy se týkají jak řady 4.7.x tak 4.6.x. Řeší je bezpečnostní oprava v podobě celého balíčku s Drupalem; použít můžete také patch:

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru