Vyzkoušejte Microsoft Office Web Apps - ihned a bez čekání (návod)

Jak jistě dobře víte, Microsoft připravuje webovou podobu svých kancelářských aplikací. V tuto chvíli probíhá veřejné testování určené jen pro vyvolené uživatele, kteří se zaregistrovali a dostali pozvánku. Ovšem je tu poměrně jednoduchý trik, jak si Microsoft Office Web Apps vyzkoušet ihned a bez čekání.

Správný postup pro zájemce o testování Microsoft Office Web Apps by měl být takový, že se nejprve zaregistrujete na této adrese a vyčkáte, až (zda) vám Microsoft pošle pozvánku do testovacího programu. Ovšem pokud používáte nebo se zaregistrujete ke službě SkyDrive, nemusíte o žádnou pozvánku do Office Web Apps žádat.

SkyDrive je jedna z online služeb Windows Live. Microsoft vám jejím prostřednictvím nabízí online úložiště o kapacitě 25 GB, které využijete pro sdílení fotografií, dokumentů a dalších souborů. V budoucnu zřejmě dojde ke konsolidaci se všemi dalšími online úložišti, které Microsoft svým uživatelům prostřednictvím různých služeb nabízí. Použití SkyDrive je bezplatné, stačí mít Windows Live ID, tedy přihlašovací údaje pro Windows Live Messenger nebo Hotmail.

Jak se dostat k Microsoft Office Web Apps bez čekání

Následující postup vám ihned zpřístupní Microsoft Office Web Apps, aniž byste museli žádat o pozvání:

  1. Zaregistrujte se a přihlaste ke službě SkyDrive.
  2. Klepněte na Možnosti a výběr jazyka, který si přepněte na angličtinu.
  3. Přepněte se do některé z výchozích složek, nebo si vytvořte odkazem Create folder novou složku.
  4. Klepněte na odkaz Add files a na zobrazenou plochu Drop files here přetáhnete soubory, které chcete nahrát. V tomto případě je potřeba, abyste nakopírovali soubory z Wordu, Excelu nebo PowerPointu ve formátu OpenXML, čili soubory s koncovkou DOCX, XLSX nebo PPTX.
  5. Tlačítkem Upload připravené soubory nahrajte do úložiště na webu.
  6. Ve složce s dokumenty byste v anglické verzi SkyDrive měli vidět odkaz Join our preview program to create, view and share Office documents online. Klepněte na něj a odsouhlaste licenční ujednání.
  7. Přesuňte se zpět do složky s nahranými dokumenty a rozklepněte si třeba tabulku z Excelu. Objeví se mimo jiné odkazy View a Edit. S nimi už se přepnete rovnou do příslušného programu z Microsoft Office Web Apps.

Musím říci, že po pár minutách testování vše vypadá funkční a se stejným formátováním, jako v klasických desktopových aplikací. Vyzkoušejte a napište své dojmy! Zde je pár ukázek:

Microsoft Office Web Apps Word

Microsoft Office Web Apps Word

Microsoft Office Web Apps Excel

Microsoft Office Web Apps Excel

Microsoft Office Web Apps PowerPoint

Microsoft Office Web Apps PowerPoint

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

Ahoj, pracoval jsem dle návodu, ale u Edit docx mi to píše, že Coming soon... :-(

návštěvník

Vyzkoušel jsem pouze Excel, ten je zatím hodně omezený, alespoň co se týče grafů. Oproti desktopu vypadají grafy v XLSX jinak, navíc nejdou nijak upravovat. Vypadá to, jako by tam byly vložené pouze jako obrázek. Na obranu ale musím říci, že Google Apps je nezobrazí vůbec :)

návštěvník

FF i IE se Silverlightem. Nastavil jsem ti sdílení, tak to zkus vyzkoušet. Data možná nedávájí smysl (je to stará pracovní verze souboru), ale vzorce by snad měly být funčkním když v Office 2007 běží v pořádku.

Testovací soubor>

Profile picture for user Jan Polzer

No jo, máš pravdu. Já doufám/věřím, že je to jen nedostatek Technical Preview.

návštěvník

powerpoint jde zatim dobre upravovat, je to fajn:)

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru