Vylepšete svoje texty a zbavte se opakujících se slov

Jedním z problémů každého autora textů je stav, kdy buď začne svou práci flákat, nebo je přetažený. Kromě jiného se to projeví také tím, že se v jeho textech začnou nápadně množit stejná slova. Naštěstí je tu užitečná pomůcka, která vás na takový nešvar upozorní. Stačí jen chtít.

Žádný autor není dokonalý, samozřejmě ani já. Občas mě ze spánku na vavřínech probudí některý ze čtenářů, jindy přijdu sám na to, že se v mých textech až příliš nápadně opakují určitá slova nebo fráze. Pokud se tak děje napříč články, není to tak hrozné, jako když se vám to stane v rámci jednoho textu.

Po určitou dobu jsem měl v oblibě slovo nicméně. Nebyl problém narazit na články, ve kterých jsem tento výraz použil několikrát. Když jsem přepracovaný, používám v návodech slova typu můžete, může, můžou. Pro všechny, kdo mají stejný problém, je tu dobrá zpráva. Prográmek Primitive Word Counter vás na nadměrný výskyt stejných slov v textu upozorní.

Primitive Word Counter: analýza vašich textů

Názvu programu se nezalekněte. Primitive Word Counter je opravdu jednoduchý nástroj, o to je však pro svou cílovou skupinu uživatelů užitečnější. Stačí, když do něj zkopírujete svůj text a stisknete tlačítko Go. Po maximálně jednotkách sekund se v tabulce v pravé části zobrazí seznam použitých slov seřazený podle jejich výskytu. Řazení lze v tabulce samozřejmě upravit klepnutím do jejího záhlaví.

Primitive Word Counter

Primitive Word Counter

V druhé tabulce zase najdete vybraný seznam frází. Na obrázku vidíte, jak dopadl článek o AVG Rescue CD. Na analýze je jasně vidět, že jsem název produktu zmínil několikrát.

Vylepšete výchozí nastavení

Myslím si, že asi nikdo z vás nebude chtít analyzovat předložky, spojky nebo číslice. V horní sekci Options proto nastavte minimální délku slova, které má Primitive Word Counter brát v potaz, a zapněte volbu Ignore numbers. Všimněte si, že po této úpravě vypadají výsledky analýzy mnohem použitelněji:

Primitive Word Counter

Primitive Word Counter

Aplikaci Primitive Word Counter lze také využít pro účely SEO analýzy, kdy vám naopak na opakujících se slovech a frázích záleží. Program je zdarma a stáhnete jej z adresy www.primitivezone.com. Není třeba jej instalovat, stačí rovnou spustit.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru