Vlastníte doménu v zóně .CZ? Aktualizujte své údaje!

Správce české národní domény, sdružení CZ.NIC chystá přechod na nový systém pro správu naší domény (CZ). V souvislosti s tím byla vydána tisková zpráva, ze které vyplývá, že řada držitelů domén CZ neaktualizuje své kontaktní údaje. Patříte-li mezi takové jedince, snažte se to napravit. Vyhnete se tak případným problémům.

Vyhněte se problémům při převodu

Nenapadá vás, k čemu všemu může při ponechání neaktuálních údajů v databázi domén dojít? V souvislosti s přechodem správy domény CZ na nový registrační systém totiž dojde i ke změně struktury údajů v databázi domén. Nekorektní či neaktuální údaje v databázi mohou držitelům domén způsobit problémy při prodlužování registrací domén nebo jejich převodu. Držitelé domén s řádně a aktuálně vyplněnými údaji přechod na nový systém správy domény CZ nijak nepocítí.

Logo správce české domény CZ.NIC

I když ale neúplné nebo chybné údaje v databázi ponecháte, vaše domény budou do nového registračního systému převedeny. Problémy nastanou tedy až v případě, že platnost domény budete prodlužovat nebo ji budete chtít například prodat a převést pod někoho jiného.

Nejčastější chyby u domén

Nejčastějšími chybnými údaji jsou neaktuální kontakty na držitele domén. Dalším častým problémem jsou změny v osobách technických správců domén, kdy se tato změna zapomene promítnout také do příslušných údajů u domény.

Nový systém pro registraci a správu domén bude spuštěn 1. října 2007. Podle CZ.NIC by se měly díky novému systému snížit náklady na správu. Systém bude stejný jako je momentálně registrační systém pro ENUM.

Změny údajů o doméně, kontrolu těchto údajů a informace o novém systému DSDng, který nahrazuje dosavadní DSD, najdete na adrese migrace.nic.cz.

Zdroj: CZ.NIC

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

Proč bych měl já sledovat, kdy se uráčí někomu něco změnit a to dokonce tak, že bych mohl přijít o doménu??? Považuji za povinost cz.nic informovat své zákazníky, že dochází k změnám, které mohou zapříčinit třeba i ztrátu domény, když už to takhle mění. Má využít všech dostupných prostředků, jak své zákazníky informovat. Chápu, že udržovat kontakty a údaje aktuální by měl každý, ale přiznejme si, že víc jak polovina zaregistruje doménu a tím to pro něj končí, pak už jen čeká na další fakturu.

No nevím, jak je možné, že se to dovídám z tohodle článku a né od cz.nic...Každopádně, pokud by došlo k problémům při prodloužení domény či dokonce k její ztrátě, asi bych neváhal a obrátil se na soud...

Profile picture for user Jan Polzer

Myslím, že potíž je hlavně v tom, že když jsou kontaktní údaje u domény chybné, těžko najde CZ.NIC prostředek, jak držitele domén kontaktovat.

Nebo jste měl na mysli nějakou masivní kampaň v médiích?

Jan Polzer
software, poradenství, weby

Maxiorel.cz
Polzer-SW.com
Screenshots Archive

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru