Vlastní server? S ASPone to zvládne každý!

Důvodů k pořízení vlastního serveru může být mnoho. Nejčastěji jde o příliš vysoké požadavky webové aplikace a vysokou návštěvnost, kterou není možné na standardním webhostingu obsloužit, aniž by to bylo na úkor ostatní webů, které na sdíleném serveru webhostingu běží. Druhým důvodem může být požadavek na instalaci nestandardních serverových technologií a kompletní kontrolu nad serverem. Provozujete-li ASP.NET aplikace, pak vyzkoušejte některý z serverových programů ASPone.

ASPone.cz se specializuje na poskytování webhostingových služeb a serverů určených výhradně pro Windows Server 2008 a technologii ASP.NET 3.5. Tuto kombinaci nabízeli jako jedni z prvních v České republice. Bude-li vám stačit 40 MB prostoru, pak si jejich služby můžete vyzkoušet zcela zdarma. Webhosting s 3 GB místa a veškerými technologiemi potřebnými pro provoz ASP.NET aplikací vás přijde na příjemných 150 Kč měsíčně.

Pro poloprofesionální a profesionální použití jsou však zajímavé serverové programy. ASPone nabízí dedikované servery, managed servery i samotný serverhosting, pokud máte vlastní stroj.

Vlastní server bez námahy a hlubokých znalostí

Provozujete-li opravdu náročnou webovou aplikaci, časem zjistíte, že kapacita virtuálního serveru nedostačuje. ASPone.cz má momentálně akci nazvanou Vlastní server? S ASPone to zvládne každý. Jde o kombinaci managed a dedikovaného serveru za vcelku přijatelnou cenu 2 490 Kč za měsíc.

Za tuto částku dostanete do pronájmu vlastní server s konfigurací:

 1. Intel Core 2 Duo 2,4 GHz
 2. 2 GB RAM ECC
 3. 2x 80 GB HDD RAID 1
 4. HW servis zdarma (výměna vadných částí)
 5. neomezeným přenos dat

V této ceně je započítána také řada doplňkových služeb:

 1. webový ovládací panel umožňující kompletní správu serveru pomocí pokročilého rozhraní včetně možnosti správy webů, databází i FTP účtů
 2. databázový server SQL Express
 3. umístění serveru za HW firewall
 4. 1 GB prostoru pro zálohování dat
 5. počáteční nastavení a zabezpečení serveru
 6. uživatelská podpora a poradenství
 7. možnost využití KVM pro správu serveru na úrovni BIOSu

Co je nejdůležitější, v této ceně je započítána i licence na Windows Web Server 2008, bez kterého by vám server byl téměř k ničemu.

Dedikované servery

Dedikovaný server znamená pronájem zařízení zákazníkovi. Server je vyhrazen pouze pro něj, zákazník sám zodpovídá za administraci serveru, aktualizace operačního systému a podobně. Pokud by došlo k hardwarovému problému, zajistí řešení pronajímatel, v tomto případě ASPone.cz. Dedikovaný server vám ASPone.cz nabízí od 1650 Kč měsíčně. K této ceně je nutné připočítat částku za pronájem licence k operačnímu systému od Microsoftu.

Managed servery

Rozdíl mezi dedikovanými a managed servery spočívá ve službách, které k nim ASPone.cz nabízí. V obou případech tedy jde o pronájem stroje. Zatímco v případě dedikovaných serverů je zálohování, monitoring a umístění za firewall doplňkovou službou, u managed serverů je již v ceně, včetně kompletní administrace serveru techniky ASPone.cz. Tomu také odpovídá cena začínající na částce 4 550 Kč měsíčně.

VPS servery

Pokud jste nikdy vlastní server ještě neměli pronajatý, ale klasický webhosting vám nevyhovuje, může být dobrým řešením na začátek pronájem virtuálního serveru. Na skutečném stroji běží odděleně několik operačních systémů s přiděleným výkonem. Navenek se však systémy tváří jako zcela samostatné jednotky, takže získáte vlastní server i bez pronájmu „železa". Cena VPS serverů u ASPone.cz začíná na 400 Kč za variantu s 15 GB diskovým prostorem a 384 RAM.

Provoz serverů s operačním systémem Windows Server 2008 je samozřejmě o něco dražší, než varianta s operačním systémem Linux. Nicméně pokud připravujete aplikace běžící na ASP.NET a využívající další technologie od Microsoftu, zřejmě s tím počítáte. Kompletní přehled cenových variant dedikovaných a managed serverů najdete v Srovnání jednotlivých variant serverhostingu.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: placená inzerce

Články označené jako placená inzerce jsou obsah, za který zadavatel inzerce zaplatil provozovateli tohoto webu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru