Virový žebříček za květen 2007

Společnost Panda Software zveřejnila žebříček nejčastěji se vyskytujících virů za květen 2007. Trojské koně spolu s reklamním adwarem tvořili 49,8 % infekcí, které detekoval bezplatný Panda ActiveScan. Trojské koně tvořily 26,1 % a adware 23,7 % z celkového počtu problémů. Mírně narostly útoky botů (3,37 %) a spywaru (3,03 %), tedy škodlivého softwaru, který sleduje činnost uživatele a většinou pomáhá svému výrobci obohatit se na něčí konto. Další typy škodlivého kódu, jako jsou červi a dialery tvořili 9,46 % a 3,74 % infekcí.
reklama

Graf virů za květen 2007

V květnovém TOP 10 se na vrcholu ocitla novnka MSNPhoto.A, červ, který se snaží oklamat uživatele MSN Messengeru pomocí zprávy o prezidentu USA. KillAV.FM je trojan, který vykrádá důvěrné informace z počítačů, Brontok.H je jedním z nejčastěji detekovaných červů. Na čtvrtém místě zůstává trojan Downloader.NOE.

Páté místo patří červu Puce.E, který ke svému šíření využívá P2P sítě. Downloader.NZR je novinkou, která do infikovaného systému stahuje další škodlivé kódy. Sdbot.ftp je skript používaný červy. Poslední trojici tvoří novinky v podobě trojských koní Agent.FCA, Dropper.UN a Downloader.OCJ.

Související odkazy

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru