Virový žebříček za květen 2007

Společnost Panda Software zveřejnila žebříček nejčastěji se vyskytujících virů za květen 2007. Trojské koně spolu s reklamním adwarem tvořili 49,8 % infekcí, které detekoval bezplatný Panda ActiveScan. Trojské koně tvořily 26,1 % a adware 23,7 % z celkového počtu problémů. Mírně narostly útoky botů (3,37 %) a spywaru (3,03 %), tedy škodlivého softwaru, který sleduje činnost uživatele a většinou pomáhá svému výrobci obohatit se na něčí konto. Další typy škodlivého kódu, jako jsou červi a dialery tvořili 9,46 % a 3,74 % infekcí.

Reklama

Graf virů za květen 2007

V květnovém TOP 10 se na vrcholu ocitla novnka MSNPhoto.A, červ, který se snaží oklamat uživatele MSN Messengeru pomocí zprávy o prezidentu USA. KillAV.FM je trojan, který vykrádá důvěrné informace z počítačů, Brontok.H je jedním z nejčastěji detekovaných červů. Na čtvrtém místě zůstává trojan Downloader.NOE.

Páté místo patří červu Puce.E, který ke svému šíření využívá P2P sítě. Downloader.NZR je novinkou, která do infikovaného systému stahuje další škodlivé kódy. Sdbot.ftp je skript používaný červy. Poslední trojici tvoří novinky v podobě trojských koní Agent.FCA, Dropper.UN a Downloader.OCJ.

Související odkazy

Reklama

Přidat komentář