Video: Drupal 7 a obrázky

Po delší době vám nabízím opět krátké video s ukázkou redakčního systému Drupal. Tentokrát se podíváme na novinku v podobě práce s obrázky zabudované do Drupalu 7. Jde o zásadní vylepšení oproti Drupalu 6, ve kterém bylo nutné instalovat několik doplňkových modulů.

Z různých zdrojů jste jistě zaznamenali, že Drupal 7 bude obsahovat novinku v podobě zabudovaných uživatelských políček. Jinými slovy, to, k čemu jste dříve potřebovali modul CCK, je nyní součástí jádra Drupalu. Hned po instalaci jsou také vytvořeny tagy, přesněji řečeno slovník s volným zadáváním termínů.

Celkově je administrace Drupalu odlehčenější a přehlednější. Co se týče podpory obrázků, ta je zde realizována pomocí políček typu Image a modulu ImageCache, respektive jeho přepracované podoby zahrnuté do jádra Drupalu 7.

Tato kombinace samozřejmě není univerzální a nijak komfortně neřeší vkládání obrázků přímo do textu. Ale je již plně dostačující pro vytváření ikonek k článkům, vytvoření jednoduchých galerií ke článkům a podobně. Nemusíte si k tomu instalovat žádný doplňkový modul. ImageCache bylo v Drupalu 7 přepracováno, co se uživatelského rozhraní týče, nyní je srozumitelnější, jakou úpravu vlastně nastavujete.

Podívejte se tedy na video, kde uvidíte jednoduchou ukázku práce s obrázky v Drupalu 7, nastavení pro automatickou změnu jejich velikosti a rovněž nové téma vzhledu Bartik.

Na závěr bych jen dodal, že toto video není určeno vyloženě jako návod, ani moc neřekne začátečníkům s Drupalem. Chtěl jsem pouze předvést vylepšení v Drupalu 7, čili video ocení hlavně ti, kdo již pracovali s dosavadními verzemi Drupalu.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

Drupal 7 rulez.

Čumím na drát, co to umí. Mazec. :-)

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru