Video: Drupal 7 a obrázky

Po delší době vám nabízím opět krátké video s ukázkou redakčního systému Drupal. Tentokrát se podíváme na novinku v podobě práce s obrázky zabudované do Drupalu 7. Jde o zásadní vylepšení oproti Drupalu 6, ve kterém bylo nutné instalovat několik doplňkových modulů.
reklama

Z různých zdrojů jste jistě zaznamenali, že Drupal 7 bude obsahovat novinku v podobě zabudovaných uživatelských políček. Jinými slovy, to, k čemu jste dříve potřebovali modul CCK, je nyní součástí jádra Drupalu. Hned po instalaci jsou také vytvořeny tagy, přesněji řečeno slovník s volným zadáváním termínů.

Celkově je administrace Drupalu odlehčenější a přehlednější. Co se týče podpory obrázků, ta je zde realizována pomocí políček typu Image a modulu ImageCache, respektive jeho přepracované podoby zahrnuté do jádra Drupalu 7.

Tato kombinace samozřejmě není univerzální a nijak komfortně neřeší vkládání obrázků přímo do textu. Ale je již plně dostačující pro vytváření ikonek k článkům, vytvoření jednoduchých galerií ke článkům a podobně. Nemusíte si k tomu instalovat žádný doplňkový modul. ImageCache bylo v Drupalu 7 přepracováno, co se uživatelského rozhraní týče, nyní je srozumitelnější, jakou úpravu vlastně nastavujete.

Podívejte se tedy na video, kde uvidíte jednoduchou ukázku práce s obrázky v Drupalu 7, nastavení pro automatickou změnu jejich velikosti a rovněž nové téma vzhledu Bartik.

Na závěr bych jen dodal, že toto video není určeno vyloženě jako návod, ani moc neřekne začátečníkům s Drupalem. Chtěl jsem pouze předvést vylepšení v Drupalu 7, čili video ocení hlavně ti, kdo již pracovali s dosavadními verzemi Drupalu.

Tagy
Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

návštěvník

Drupal 7 rulez.

Čumím na drát, co to umí. Mazec. :-)

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

Co píší na Interval.cz
@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru