Video: Drupal 7 a obrázky

Po delší době vám nabízím opět krátké video s ukázkou redakčního systému Drupal. Tentokrát se podíváme na novinku v podobě práce s obrázky zabudované do Drupalu 7. Jde o zásadní vylepšení oproti Drupalu 6, ve kterém bylo nutné instalovat několik doplňkových modulů.

Reklama

Z různých zdrojů jste jistě zaznamenali, že Drupal 7 bude obsahovat novinku v podobě zabudovaných uživatelských políček. Jinými slovy, to, k čemu jste dříve potřebovali modul CCK, je nyní součástí jádra Drupalu. Hned po instalaci jsou také vytvořeny tagy, přesněji řečeno slovník s volným zadáváním termínů.

Celkově je administrace Drupalu odlehčenější a přehlednější. Co se týče podpory obrázků, ta je zde realizována pomocí políček typu Image a modulu ImageCache, respektive jeho přepracované podoby zahrnuté do jádra Drupalu 7.

Tato kombinace samozřejmě není univerzální a nijak komfortně neřeší vkládání obrázků přímo do textu. Ale je již plně dostačující pro vytváření ikonek k článkům, vytvoření jednoduchých galerií ke článkům a podobně. Nemusíte si k tomu instalovat žádný doplňkový modul. ImageCache bylo v Drupalu 7 přepracováno, co se uživatelského rozhraní týče, nyní je srozumitelnější, jakou úpravu vlastně nastavujete.

Podívejte se tedy na video, kde uvidíte jednoduchou ukázku práce s obrázky v Drupalu 7, nastavení pro automatickou změnu jejich velikosti a rovněž nové téma vzhledu Bartik.

Na závěr bych jen dodal, že toto video není určeno vyloženě jako návod, ani moc neřekne začátečníkům s Drupalem. Chtěl jsem pouze předvést vylepšení v Drupalu 7, čili video ocení hlavně ti, kdo již pracovali s dosavadními verzemi Drupalu.

Tagy: 

Reklama

Komentáře

Ahoj.

Ako je to prosim ta s exportom alebo konverziou DB drupal 6 do drupal 7. Je na to uz nejaký nástroj?

Dakujem

Drupal 7 rulez.

Čumím na drát, co to umí. Mazec. :-)

Podobné rozbalovací menu co bude v sedmičce v admin používám díky modulu http://drupal.org/project/vertical_tabs v  Drupalu6. Je vidět že Drupal bude velká změna. Teď jen jak hodně šedin bude pro adminy přechod na novější verzi.....

Přidat komentář