Více školáků na letošním Invexu

Na letošním veletrhu počítačových technologií Invex vás s největší pravděpodobností přivítá více školou povinných a studentů než v předchozích letech. Jak je to možné? Soudím tak podle tiskové zprávy informující o spolupráci vysokých škol, středních odborných škol a Svazu strojírenské technologie, který své aktivity letos premiérově rozšíří také v rámci Invexu.

Pro více informací přikládám originální znění tiskové zprávy. Pokud vás také zarazí některá slova (např. pojem edukační), doporučuji k přečtení článek Je čas říci češtině pápá. Zároveň se omlouvám za dlouhé odstavce, nechci zasahovat do struktury tiskovky, která je tedy následující:

Future Park letos premiérově na Invexu

„Živá“ prezentace aplikací IT ve strojírenství a inovaci výrobních procesů

Spolupráce vysokých škol, středních odborných škol a dalších institucí terciárního vzdělávání s podnikatelským sektorem je v centru pozornosti nejen ve vyspělých zemích světa, ale i u nás. Svaz strojírenské technologie (SST) a jeho členské podniky, které se pravidelně prezentují odborné veřejnosti, vysokým a středním odborným školám na výstavišti v Brně v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu a Mezinárodního veletrhu obráběcích a tvářecích strojů IMT, v letošním roce rozšiřují svoje aktivity i v rámci veletrhu informačních a komunikačních technologií INVEX.

Cílem projektu Future Park je přiblížit atraktivní formou informační technologie např. ve spojení s moderními technologiemi obrábění nebo inovacemi výrobních procesů či vývoji produktů s využitím CAx/PLM technologií, zejména směrem ke studentům středních odborných škol a odborné veřejnosti. „Dnes již nikdo nepochybuje o tom, že střední a vysoké školy představují kvalitní základnu pro rozvoj lidských zdrojů a znalostí a jsou tedy motorem ekonomického růstu a technologického rozvoje. Je proto logické, že rozšiřujeme naše aktivity i v rámci veletrhu INVEX, na němž chceme podpořit komplexní prezentaci aplikace informačních technologií v oboru obráběcích a tvářecích strojů ve spojení s podniky hardwarového i softwarového zaměření a spolupráci podnikové sféry a škol,“ říká Ing. Stanislav Linc, náměstek ředitele SST. Technická úroveň mnoha našich výrobků sice dosahuje špičkové úrovně, nicméně v podnikové praxi chybí dnes velký počet technicky vysoce kvalifikovaných odborníků. Profese jako např. konstruktér, technolog, programátor CNC strojů, operátor, mechanik-seřizovač CNC strojů apod. jsou nedostatkovým „zbožím“ na trhu práce. Petr Ondrášek, vedoucí manažer veletrhů INVEX-DIGITEX pak k projektu dodává: „Future Park je nejen dalším zpestřením a rozšířením záběru veletrhu INVEX, ale nelze přehlédnout ani jeho edukační roli. Výsledkem by však měla být zejména popularizace uvedených oborů, rozvoj zájmu o technologické vzdělání a nabídnutí pomoci příslušné cílové skupině při rozhodování o profesní budoucnosti ve světě pro ně dosud ‚šedivého‘ strojírenského průmyslu.“

Spojení strojů a mozků

„Opravdové“ stroje v atmosféře největšího setkání informatického oboru nabídnou „skutečný“ zážitek a nepřehlédnutelným způsobem mohou efektivně oslovit vybranou cílovou skupinu. Účastníky projektu jsou na jedné straně strojírenské firmy, dodavatelé HW a řídících systémů pro obráběcí stroje a společnosti zabývající se implementací CAx/PLM technologií (například členové SST Kovosvit MAS, Obráběcí stroje Olomouc, Strojírna TYC, Šmeral Brno, Tajmac-ZPS, TOS Vansdorf, Weiler Holoubkov, ale také další firmy – Proma CZ či Itax Precision), na straně druhé pak studenti vysokých škol, středních odborných škol a ostatní odborná veřejnost. Future Park však navíc navazuje i na tradiční pavilon C-technologií – svou účast potvrdily i firmy, které dodávají software pro řízení a inovaci výrobních procesů. Opět se tak budeme moci setkat například s nabídkou firem 3E Praha Engineering (implementace systému SolidWorks), Adeon (systémové centrum Autodesk), AV Engineering (dodavatel M.CAD/CAM a PDM řešení, technologický integrátor a poskytovatel inženýrských služeb), nebo SolidVision (největší autorizovaný prodejce 3D CAD systémů SolidWorks a CAM systému SolidCAM v ČR). 

Future Park však jistě kromě odborné veřejnosti a studentů odborných škol zaujme i pravidelné návštěvníky veletrhu INVEX. Již v loňském roce deklarovalo svůj zájem o C-technologie (na základě výzkumu ESF - MU v Brně) 19 000 návštěvníků, o nabídky pracovních příležitostí se pak informovalo kolem 12 000 zájemců.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

já půjdu s baťůžkem, tak mi to neva ;-)

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru