Váš web a pozice ve vyhledávačích

Zajímá vás, jak si stojí vaše webové stránky ve vyhledávačích při hledání konkrétního výrazu? Na jaké pozici se zobrazí? Jaká je jejich síla udávaná pomocí hodnoty Google PageRank a Seznam Srank? Na tyto a další otázky vám může odpovědět poměrně nová služba nazvaná Pozice ve vyhledávačích. Kromě zmíněných informací se také dozvíte, kolik stránek z vašeho webu oindexovaly jednotlivé vyhledávače. Podporovány jsou Google, Live.com, Yahoo!, Altavista, Seznam, Morfeo a Atlas.

Reklama

Webová služba Pozice ve vyhledávačích funguje v moderním provedení, kdy po zadání dotazu není načítána celá stránka znovu, ale aktualizují se pouze příslušné části v informačním boxíku na pravé straně. Práce s tímto nástrojem je snadná. Zadáte klíčové slovo, pro nějž chcete zjistit pozici stránek ve vyhledávačích a následně zadáte adresu webu.

Výsledky však mohou být mírně zkreslené vlivem vašeho zadání. Záleží na tom, jestli vložíte pouze základní adresu webu (www.maxiorel.cz) nebo kompletní adresu, na kterou by měl vyhledávač odkazovat (http://www.maxiorel.cz/novy-oo-defrag-10-defragmentace-v-novem-kabate). Rozdíly ve zjištěných hodnotách můžete porovnat na následujících dvou obrázcích.

Pozice ve vyhledávačích

Pozice ve vyhledávačích

Rozdílná hodnota PageRanku je logická. Vyhledávače počítají každou stránku na vašem webu zvlášť. Je ale otázkou, zda-li jsou správně zobrazeny hodnoty týkající se počtu zaindexovaných stránek. Je-li při zadání hlavní adresy webu zobrazen PageRank, měla by se zobrazit i nějaká hodnota týkající se počtu stránek, které jsou na webu umístěny a vyhledávač je spojuje se zadaným klíčovým slovem. Tady vidím prostor pro další vylepšení jinak zajímavého online nástroje.

Reklama

Přidat komentář