Úprava videa zdarma, snadno a online

S nástroji pro úpravu videa se zřejmě setkala již většina uživatelů. Digitální kameru, fotoaparát nebo mobil schopný zachycovat krátké videosekvence má skoro každý. Víte však o tom, že existuje zajímavá online služba, díky které můžete své video upravovat, aniž by bylo nutné si instalovat nějaký speciální program? Nevěříte? Vyzkoušejte.

Reklama

Služba, se kterou vás chci seznámit, se jmenuje eyespot. Umožňuje po nahrání videosouboru jeho různé úpravy a následně sdílení vaší práce s ostatními uživateli, případně stažení upraveného videa zpět do vašeho počítače. Prvním krokem k využití eyspotu je bezplatná registrace. Nemusíte vyplňovat žádný dlouhý formulář, stačí zadat e-mailovou adresu, uživatelské jméno a heslo. Ihned po registraci jste přihlášeni.

Eyespot - úprava videa online

Nabídka činností logicky odpovídá tomu, co asi budete s videem provádět

Nahrávání souborů s videem

Abyste si mohli se službou eyespot hrát, je třeba jí dodat nějaké videosoubory. Podporovány jsou formáty ASF, AVI, DivX, DV, FLV, MOV, MPEG, MP4, RM, WMV, 3GP, 3G2. Použít lze i obrázky ve formátech BMP, GIF, JPEG, JPG, PNG, nebo TIFF. Z hudebních souborů, kterými lze video ozvučit jsou podporovány AAC, MP3, MP4, RM, WAV a WMA. Chcete-li využít MMS z mobilu, pak své video pošlete na adresu, kterou najdete uvedenou na stránce.

Eyespot - úprava videa online

Při nahrávání není stránka znovu načítána – pěkná ukázka AJAXu

Seznam médií

V seznamu médií máte přehledně roztříděny všechny soubory, které do eyespot nahrajete. Snadno k nim přidáte popisky, nechybí vyhledávání.  Pod každým souborem jsou připraveny odkazy, které vás nasměrují k úpravám, odeslání nebo publikování souboru.

Eyespot - úprava videa online

Na eyespot lze pracovat nejenom s videem, ale i s hudbou a obrázky

Úprava videa

Funkce pro úpravu videa jsou podobné jako v běžných editorech. Pro někoho bude možná překvapivé, jak dobře se se službou eyespot pracuje. Opět je to díky AJAXu – můžete přetahovat objekty, nahraná videa nebo obrázky skládat do filmových políček za sebe, k videu lze připojit zvukovou stopu, opět z nahraných souborů.

Eyespot - úprava videa online

Připojení podkresové hudby k videu je nanejvýš jednoduché

Pomocí tří sad nástrojů můžete do videa vkládat políčka s textem (vhodné pro úvodní a zakončovací sekvence), měnit přechody mezi jednotlivými filmovými políčky a aplikovat celou řadu efektů. Vše opět jednoduše, stačí přetáhnout požadovaný prvek na příslušnou část filmu.

Eyespot - úprava videa online
 
Doplňte si texty, vytvořte si přechody, aplikujte efekty

Jakmile jste se svou prací hotovi, můžete video uložit a pro kontrolu si jej přehrát. Vše opět probíhá v rámci webové stránky, nemusíte nic stahovat do počítače. Eyespot vás také upozorní na to, že své video musíte pojmenovat – top pokud zapomenete tak jako já.

Eyespot - úprava videa online
 
Takto probíhá aplikace vámi navržených úprav videa

Směle do toho

Při práci s eyespot mě zaujal komfort práce, který tato služba nabízí. Kromě uploadu a samozřejmě při aplikaci navržených úprav videa na nic nečekáte, vše je velmi rychlé. Práci zpříjemňuje také podpora přetahování položek a maximální snaha o přizpůsobení webové služby klasickým videoeditorům.

Eyespot - úprava videa online
 
Výsledek úpravy videa si můžete ihned prohlédnout

Publikujte video

Hotové videomix můžete publikovat a umožnit tak ostatním uživatelům a všem, kdo jsou připojeni k internetu, aby si vaše dílko prohlédli. Práce se sdíleným videem je stejná jako třeba u YouTube a podobných služeb. Nechybí tu hlasování, tagování, odkazy na video, vytvoření značky embed s potřebnými parametry a video lze také jednoduše stáhnout do počítače v některém z vybraných formátů.

Eyespot - úprava videa online

Při stahování videa do počítače dojde nejprve k jeho převodu do požadovaného formátu a následně jste e-mailem upozorněni na to, že soubor je připraven je stažení

Eyespot najdete na adrese http://eyespot.com/. Věřím tomu, že se vám bude líbit stejně jako mně.

Upozornění z 17.6.2012: Tento článek vznikl před pěti lety. Mezitím přestala služba Eyespot pro online úpravu videa editovat. Na jejím webu k dnešnímu datu běží webová prezentace firmy zabývající se optikou.

Reklama

Komentáře

Sluší Ti to tam ;o)

Díky :-)

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Tato služba už na stránce http://eyespot.com/ neexistuje

díky za skvělý tip

Natočili jsme na fotoaparátu video na bok a nevím si rady jak ho otočit zda to jde. Nerada bych o to video přišla.Děkuji za radu jestli někdo poradí.Edita

Ahoj Edito. Jelikož píšeš pod článek o službě Eyespot, poradím Ti, jak video otočit s její pomocí.

Do Eyespot nahraj normálním způsobem toto špatně otočené video. Potom se přepni do Mixování, video dej do prvního políčka. V boxíku Tools klikni na odkaz Effects.

V nabídce efektů si pak vyber některou ze tří nabízených rotací - 90, 180 a 270 stupňů. Efekt rotace přetáhni na políčko s videem tak, aby se pod ním rozsvítil pásek FX at 90.

Pak jenom klikni na Mix and Play a počkej, až bude video otočeno do správné polohy.

maxiorel

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Moc děkuji za rychlou odpověď, snad to zvládnu s videem jsem ještě nepracovala.Ahoj Edita

jo ale mě to tam pořád píše až to všechno udělam hey give your mix a name and i will give you a mix!pls porad co pak muj e-mail je girls89@seznam.cz napiš plosíííím

To znamená, že si video (resp. ten mix) musíš nejprve pojmenovat.

Jan Polzer, Maxiorel.cz, Archiv Screenshotů

 

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Ahoj. chtela sem se zeptat.. jak vymazu z toho eyestopu to video ktery sem v tom udelala?¨?? ? ? dekuju za odpoved napis mi prosim na mail kadankova.hana@seznam.cz

Záložka Media, odkaz Videos. V seznamu videí je pod každým ikonka koše, stačí na ni kliknout.

 

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

ja bych se chtel zeptat jestli muzu dad i dve videa dohromady

Samozřejmě.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

ahoj,nevim co delam blbe ale vubec se na tu stranku eyespot.com nemuzu dostat... potrebuju otocit video z telefonuuuuu...ach yo :-(

Mají zřejmě nějakej větší výpadek. Ale otočit video z mobilu zvládne i Windows Live Movie Maker.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Ahoj,

vypadok stranky http://www.eyespot.com/ je aj teraz...

Neviem, ci je to trvaly jav...

 

S pozdravom

JZ.

Prosim vás nikde nevidím odkaz na stažení prosím poraďte.. Děkuji

Eyespot byla online služba, fungovala v prohlížeči.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Pane, pokud tato online služba již neexistuje, prosím, smažte tuto webovou stránku, abyste se neodkazoval na neexistující věc. Před tím, než jsem se ve čtení příspěvků dostal až k Vašemu konstatování "zkrachovali", jsem se zaregistroval na "neexistující" stránce (kde mi poděkovali za to, že jsem se zapsal do seznamu odběratelů jejich Newsletteru a sdělili, že dostanu potvrzující e-mail - ovšem který se ale nedostavil). Děkuji.

Pane Ferdinande, jestli Vám to uniklo, internetové magazíny a blogy mají tu zvláštnost, že články na nich publikované zůstávají dostupné třeba celé roky. Já tu nic mazat nebudu, o tom, že eyespot už nefunguje, je tu výše zmínka.

Nevidím důvod, proč mazat článek. Byl napsán v době, kdy služba fungovala. Datum publikace je u článku uvedeno. Pokud půjdete do knihovny, také ze starých knih vytrháte stránky tvrdící čtenáři, že je Země placatá?

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Mám dotaz. Lze ozvučit původně němý 8mm film?

Tohle mi příjde divné..Proč když to otevřu objeví se mi stránka s nějakýma brýlema?! :O Nerozumím tomu..je ta stránka dobře?

Ahoj,

pořád mě to hází na nějakou stránku z brejlema. Zkusila jsem všechno, jenže tam jsou pořád ty brejle a já se nemůžu dostat k regystraci!

Poradí mi někdo?

někdy je jednodušší video otočit přímo v počítači než jej nahrávat do nějaký webový služby. Například pokud je video velké nebo nechcete stratit drahocennou kvalitu obrazu nebo mate pomalejší net. V tom případě muže pomoct prográmek který popisuji na svém blogu http://www.blog.ijacek007.cz/programy/jak-otocit-video-o-90-stupnu je jednoduchý rychlý a funguje bezvadně bez nutnosti video kamkoliv nahrávat.

Dobrý den,
natočila jsem si video na dovolené a potřebuji ho poslat přez WhatsApp, ale je veliké.
Potřebovala by jsem ho rozpůlit?
jde to?
a jak na to?
Moc děkuji

Toto už nefunguje

Přidat komentář