Tip: víte, že Mollom blokuje v Drupalu nejen spam, ale i sprostá slova?

Modul Mollom pro Drupal, respektive stejnojmenná služba jako taková, je skvělý nástroj, jak se zbavit nechtěných komentářů na webu. Ty vám tam mohou sázet nejrůznější spammeři, nebo k tomu sestrojené automaty. Mollom rozpoznává text spamu, IP adresy spammerů, poskytuje captcha a nejnověji si poradí i s vulgarismy.

Reklama

O antispamovém modulu pro Drupal se podrobněji rozepisuji v již starším, ale stále platném článku Mollom: komentářový antispam a zkušenosti z praxe. Jedna z posledních aktualizací modulu Mollom pro Drupal 6 a 7 přinesla podporu rozpoznávání vulgarismů ve formulářích chráněných Mollomem. Pokud nečtete poznámky k verzím a jen jste modul aktualizovali, možná o nové funkci vůbec nevíte - bylo by škoda ji nezapnout.

Nastavení Mollomu v Drupalu 7 najdete v administrační části Konfigurace > Vytváření obsahu > Mollom content moderation. Předpokládám, že obecné nastavení tohoto modulu máte za sebou, podívejme se tedy rovnou, jak aktivovat ochranu před vulgarismy, respektive jejich rozpoznávání.

Na kartě Formuláře si rozklepněte nastavení ochrany pro vybraný formulář, například pro komentáře k nějakému typu obsahu. V položce Text analysis check máte určitě zapnutu volbu Spam. Mollom tak rozpoznává různé nesmyslné komentáře s odkazy na všemožné weby, která do komentářů vkládají spammeři. Nově ale přibylo zaškrtávací políčko Vulgární výrazy (Profanity). Stačí jej zapnout a nastavení uložit. Máte-li odvahu, můžete funkčnost Mollomu v tomto směru vyzkoušet.

Mollom

Nastavení kontroly textů v Mollomu

Jednou z dalších novinek v posledních verzích Mollomu je také nastavení stupně citlivosti rozpoznávání spamu a vulgarismů v kontrolovaném textu.

Tagy: 

Reklama

Komentáře

Dobrý den

potřeboval bych poradit s tímto modulem.

Pravděpodobně mi zablokoval uživatele při testování stránek a teď s tímto uživatelem nemohu editovat některá textová pole (dokonce mám zablokované i aliasy - Zion = Zionka)

Nevíte náhodou kde se to dá odblokovat?

Omlouvám se chyba asi byla na mé straně ... nějak se mi editace zablokovala kvůli vyplněnému defaultu u editačního textového pole. Systém pak vyhodnocoval pole jako že už má vlastníka (admin) a nikoho jiného bez práva editovat cizí typ node tam nepustil.

I když i toto chování se mi zdá podivné :-))

Dobrý den, rád bych se zeptal, jak je to s češtinou? Krásně mi to funguje na anglické vulgarismy, ale nemůžu přijít na to, jak zablokovat české sprosťárny. Díky za odpověd.

Abych pravdu řekl, jak to funguje s českými vulgarismy, to jsem nezkoušel. Určitě je potřeba zapnout kontrolu na Profanity a nastavit jako jazyk webu u Mollomu češtinu. Pokud to propustí, mělo by pomoci to při mazání komentáře nahlásit jako vulgaritu.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

http://drupal.org/project/wordfilter

Je to naprosto primitivní, ale účinné :)

Díky za článek i za reakce.

Zdeněk V.

Přidat komentář