Tip: jak zabezpečit počítač před krádeží

Bojíte se, že by vám někdo mohl ukrást odložený notebook? Vaši případnou nepozornost můžete kompenzovat instalací bezpečnostní open source aplikace Prey.

Reklama

Ke sledování notebooku použijeme program s názvem Prey, který je uživatelsky velmi přívětivý a nabízí celou řadu funkcí, jako je třeba možnost pořídit na dálku fotografii zloděje.

Jak na to?

1. Nejprve si stáhněte Prey. Software vám poběží na Mac OS X, Windows XP/Vista/7, Ubuntu, Linuxu a Androidu.

2. Program si nainstalujte, zaregistrujte se a přiřaďte svůj notebook k vytvořenému účtu.

3. Aplikaci spusťte a vyzkoušejte ji nahlášením ztraceného notebooku v ovláacím panelu na webu preyproject.com.

V tomto okamžiku můžete vyzkoušet různé vlastnosti programu a funkčnost vaší webkamery, která by měla zachytit obličej zloděje. Po ukončení testování nezapomeňte vypnout status ukradeného notebooku.

Uvedení Prey do funkčního stavu trvá pouze pár minut. Jakmile je notebook ukraden, Prey se automaticky snaží připojit k internetu pomocí lokálních WiFi hotspotů a předat vlastníkovi údaje o poloze zařízení.

Aplikace běží na pozadí počítače, takže zloděj neví, že je monitorován (můžete mu však na dálku napsat zprávu, která se mu zobrazí na desktopu).

Při ztrátě zařízení však se však raději obraťte na policii a poskytněte jí údaje o lokaci zloděje a nevydávejte se za ním sami.

Prey

Prey

Program Prey si můžete v akci prohlédnout také na následujícím videu:

Reklama

Přidat komentář