Textový editor pro tělesně postižené

I když se často hovoří o tom, že ovládání programu pomocí klávesnice je to nejefektivnější, ne vždy to musí platit. Například uživatelé, kteří vlivem nějakého tělesného postižení nemohou klávesnici dost dobře používat, jsou odkázáni hlavně na myš. Windows nabízejí pomůcku v podobě zobrazení virtuální klávesnice, nicméně existují ctaké programy, které jdou ještě o něco dále. Jedním z nich je i freewarový MousePad 2.0.

MousePad je textový editor pro tělesně postižené s omezeným pohybem prstů a rukou. Program zobrazuje virtuální počítačovou klávesnici, nezávislou na té skutečné. Její rozložení, stejně jako jazyk, kterým program komunikuje s uživatelem, je možné přepínat mezi českým a slovenským.

MousePad 2.0
 
MousePad podporuje formát TXT a RTF

Pro zrychlení psaní jsou připraveny navíc čtyři klávesy (ď, ť, ň, ó), které na skutečné klávesnici nenajdete. Program dále obsahuje kalkulačku, pomůcku pro vkládání často se opakujícího textu aj. Pracuje se soubory TXT a RTF. Připravena je i pěkně zpracovaná nápověda.

MousePad 2.0 nastavení
 
Vyberte si mezi češtinou a slovenštinou

V textovém editoru lze pracovat s barvou písma i pozadí. Jedním klepnutím vložíte aktuální čas nebo datum, očíslujete řádky nebo jinak změníte formátování textu. Užitečné jsou funkce pro odstraňování diakritiky a převod velikosti znaků.

MousePad 2.0
 
Součástí programu je také kalkulačka

Autorem programu je Miroslav Karkuš. Na výsledné verzi se podíleli také Jan Polzer, Martin Kopal, Tomáš Zeman, Martin Lalík a mnoho dalších. Stahovat můžete přímo z Maxiorla.

 
MousePad 2.0 dialog o aplikaci
 
Tito mají MousePad na svědomí

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

Určitě se to setká s velkým ohlasem. :o) Mám několik kontaktů na podobně postižené lidi, hned jim pošlu odkaz.

návštěvník

klávesnice není špatný nápad-u zasílání emailu by mohl být i adresář.
S pozdravem

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru