Testujte KDE 4 bez instalace

Na internetu se objevila speciální live distribuce Linuxu, která obsahuje ochutnávku nového grafického prostředí KDE 4. Pokud se o Linux zajímáte, určitě si 1,2 GB velký ISO obraz stáhněte a vyzkoušejte. Není potřeba nic instalovat, vše jede přímo z DVD. Předverze KDE 4 označovaná jako 3.80.3 je v tomto případě umístěna do linuxové distribuce openSUSE. Pokud nic stahovat nechcete, podívejte se alespoň na následující obrázky:

Reklama

openSUSE - start
Při spouštění si nastavte požadované rozlišení obrazovky
 
openSUSE - start
 
Start linuxové distribuce a vytváření ramdisku
 
KDE 4
 
KDE 3.80.3 nabíhá
 
KDE 4
 
Čeština na live DVD k dispozici není
 
KDE 4
 
A ještě pohled na Konqueror

Nic převratného jsem na KDE v této distribuci nenašel. Bohužel mi nefungovala ani průhlednost oken. Ve Virtual PC se mi tato distribuce odmítala spustit do grafického režimu, ve VMware proběhl start bez problémů. Pokud opravdu po KDE 4 toužíte a nemáte datové limity, pak si zmíněnou distribuci stáhněte. Ostatním doporučuji ještě chvíli počkat. Toto live DVD bylo dosti nestabilní a jeden pád KDE následoval druhý.

Reklama

Komentáře

podstatna informacia, ktora v clanku a pravdepodobne aj autorovi chyba je to, ze zverejnene KDE4 zatial nie je o grafickej stranke (ta je z KDE 3.5), ale o tom, aby vyvojari pripravili svoje programy na upravy knihovni kde. takze doporucujem pockat vsetkym

Malá poznámka, Konqueror už není souborový správce KDE4...

no jo, díky. Klidně jste mohl uvést odkaz. http://dokopce.net/cerny/dolphin-kde-file-manager.php

-- Jan Polzer, Maxiorel.cz
software, poradenství, weby

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář