Testujte KDE 4 bez instalace

Na internetu se objevila speciální live distribuce Linuxu, která obsahuje ochutnávku nového grafického prostředí KDE 4. Pokud se o Linux zajímáte, určitě si 1,2 GB velký ISO obraz stáhněte a vyzkoušejte. Není potřeba nic instalovat, vše jede přímo z DVD. Předverze KDE 4 označovaná jako 3.80.3 je v tomto případě umístěna do linuxové distribuce openSUSE. Pokud nic stahovat nechcete, podívejte se alespoň na následující obrázky:
reklama
openSUSE - start
Při spouštění si nastavte požadované rozlišení obrazovky
 
openSUSE - start
 
Start linuxové distribuce a vytváření ramdisku
 
KDE 4
 
KDE 3.80.3 nabíhá
 
KDE 4
 
Čeština na live DVD k dispozici není
 
KDE 4
 
A ještě pohled na Konqueror

Nic převratného jsem na KDE v této distribuci nenašel. Bohužel mi nefungovala ani průhlednost oken. Ve Virtual PC se mi tato distribuce odmítala spustit do grafického režimu, ve VMware proběhl start bez problémů. Pokud opravdu po KDE 4 toužíte a nemáte datové limity, pak si zmíněnou distribuci stáhněte. Ostatním doporučuji ještě chvíli počkat. Toto live DVD bylo dosti nestabilní a jeden pád KDE následoval druhý.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

návštěvník

podstatna informacia, ktora v clanku a pravdepodobne aj autorovi chyba je to, ze zverejnene KDE4 zatial nie je o grafickej stranke (ta je z KDE 3.5), ale o tom, aby vyvojari pripravili svoje programy na upravy knihovni kde. takze doporucujem pockat vsetkym

návštěvník

Malá poznámka, Konqueror už není souborový správce KDE4...

Profile picture for user Jan Polzer

no jo, díky. Klidně jste mohl uvést odkaz. http://dokopce.net/cerny/dolphin-kde-file-manager.php

-- Jan Polzer, Maxiorel.cz
software, poradenství, weby

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru