software

Softwarová inventura 2018: jak vařím weby na strojích Apple

Softwarová inventura 2018: jak vařím weby na strojích Apple

Posledních pár let na konci roku rekapituluji svoje programové vybavení. Pracuji na strojích Apple a živím se především tvorbou webů. Přesto dávám přednost multiplatformním aplikacím. Krátký přehled používaných programů si dovolím i letos. Oproti loňskému roku jsem něco vyměnil a celou řadu programů zahodil.

Správce schránky: sbohem nechtěně přepsaný obsahu v Ctrl+C

Správce schránky: sbohem nechtěně přepsaný obsahu v Ctrl+C

Dost často mě trápí, že si vložím nějaký kus textu do schránky, ale vlivem roztržitosti či vyrušení jej pak nahradím něčím jiným, aniž bych jej stihl vložit na cílové místo. Je to otravné. Po mnoha letech vzdoru jsem tak skončil u malého prográmku pro správu obsahu schránky.

Softwarová inventura 2017: programové vybavení webového vývojáře a pisálka

Softwarová inventura 2017: programové vybavení webového vývojáře a pisálka

Loni jsem tradici porušil a přehled softwaru, který používám, jsem nezrekapituloval. Letos jsem zpět a nabízím vám tedy tipy na aplikace, které sám používám coby vývojář webů a pisálek na volné noze.

Google volá po "reformě" ve vydávání aktualizací

Google volá po "reformě" ve vydávání aktualizací pro software

Jen pár dnů před začátkem bezpečnostní konference Black Hat Google opravil několik závažných chyb ve svém prohlížeči Chrome.

Softwarové události v roce 2009 pohledem Maxiorla

Softwarové události v roce 2009 pohledem Maxiorla

Končí další rok plný zajímavých novinek nejenom v oblasti softwaru, tedy programového vybavení počítače. Pojďme si některé významnější novinky připomenout. Které nové aplikace a vylepšené verze si pro nás vývojáři v roce 2009 připravili?

Kompletní sbírka National Geographic za více jak století na jediném pevném disku

Společnost National Geographic stojící za stejnojmenným cestopisným (a dnes vlastně i populárně-naučným) titulem začala nabízet neobvyklou novinku – sbírku všech magazínů, který vyšly tiskem za posledních 120 let.

Když hledáte starší software...

Ne každá nová verze programu přinese taková vylepšení, aby vyhověla všem uživatelům. Z některých programů se postupem času stává neohrabaný moloch.

Černá budoucnost softwaru pro Windows

Nebojte se, nevěstím problémy s vývojem aplikací pro nejrozšířenější operační systém. Jsem však přesvědčen, že budoucnost těchto aplikací skutečně bude černá, černošedá. Na mysli mám uživatelské rozhraní programů pro Windows. K tomuto názoru mě již více než rok přivádí pohled na některé programy od Microsoftu a Adobe, resp. jiných velkých i menších výrobců softwaru.

Subscribe to RSS - software