StatPress Seolution: povedená statistika návštěvnosti pro WordPress

Redakční systém WordPress na rozdíl od třeba od Drupalu, nemá ve své základní výbavě žádné nástroje pro sledování návštěvnosti, jako jsou různé analýzy přístupů, sledování odkazovačů, ze kterých přišli návštěvníci, analýza vyhledávání a podobně. Není však problém si je doplnit pomocí povedeného modulu s názvem StatPress Seolution.

Modul StatPress Seolution vychází z modulu StatPress, který však doplňuje o řadu užitečných grafů ve Flashi. Instalace je jednoduchá a standardní, neměli by s ní mít problém ani méně zkušení uživatelé WordPressu. StatPress Seolution po instalaci vytvoří v administrační části WordPressu samostatnou část nazvanou StatPress, kde najdete odkazy na nejrůznější grafy.

Každá ze sekcí, které StatPress Seolution nabízí v rámci rozbalovacího menu v levém panelu, je dále rozdělena na několik záložek v hlavní části plochy administračního rozhraní. V celkovém přehledu si tak na první záložce můžete prohlédnout několik grafů s přehledem návštěvnosti, návštěvníků, vývoj počtu zobrazených stránek nebo návštěvnost RSS zdrojů na webu.

StatPress Seolution

StatPress Seolution

Další záložky zase nabídnou přehled posledních přístupů, žebříček hledaných výrazů, seznam odkazujících stránek, seznam agentů (webové prohlížeče, roboti vyhledávačů) a přehled naposledy zobrazených stránek na vašem webu.

Statistika vyhledávacích robotů

Základní údaje popsané výše najdete přímo pod odkazem StatPress. Hned pod ním je však zajímavá statistika s přehledem přístupů na váš web, které se týkají robotů internetových vyhledávačů. V první části vás čeká graf s přehledem vyhledávačů, následují tabulky s jejich rozdělením podle typu a celkovým seznamem a přehled 25 nejčastěji kontrolovaných stránek.

StatPress Seolution

StatPress Seolution

Detaily

Přestože ve statistikách několika webů, které mi běží na WordPressu netrávím tolik času, zaujalo mě detailní zobrazení různých informací. StatPress Seolution zde totiž nabízí „Nej dny" podle návštěvnosti, zobrazených stránek a dalších parametrů, žebříčky vyhledávačů a hledaných výrazů, nejvíce odkazující stránky a mnoho dalšího. Samozřejmě tu zjistíte, z jakých verzí kterých prohlížečů lidé na váš web koukají.

StatPress Seolution

StatPress Seolution

Špehování

Pod odkazem Spy se neskrývá žádná zvláštní funkce. Jednoduše jde o zobrazení posledních přístupů s tím, že se můžete podívat, odkud návštěvník na váš web přišel, jaká je jeho IP adresa (nechybí vlaječka státu), co všechno si prohlédl a odkud odešel. I na základě takovýchto údajů můžete svůj web vylepšovat.

Vyhledávání a export dat

Všechny informace, které modul StatPress Seolution shromažďuje, je možné prohledávat ve speciálním rozhraní pod položkou Search. Pokud raději pracujete s Excelem, kde si vyfiltrujete přesně to, co potřebujete, pak si uloženou statistiku vyexportujte do souboru CSV. Pro StatPress Seolution to není problém, navíc si můžete vybrat z několika oddělovačů exportovaných políček a časového rozmezí.

Nastavení modulu

Podle toho, jak máte svůj web s WordPressem nastaven, můžete zapnout sběr informací o přihlášených uživatelích. Já toto nastavení nepoužívám, protože weby s WordPressem beru čistě jako blog, do kterého se nikdo další kromě autora nepotřebuje přihlašovat. V nastavení lze rovněž vypnout sběr informací o robotech, čímž snížíte počet záznamů v databázi.

StatPress Seolution je myslím povedená pomůcka, která vyplňuje prázdné místo ve statistikách v základní podobě WordPressu. Pokud nepoužíváte Google Analytics, nebo pokud chcete jeho výsledky s něčím porovnat, pak je StatPress Seolution vhodným řešením. Plugin můžete instalovat vyhledáním přímo v administraci vašeho webu s WordPressem.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

Dobrý den, předem se omlouvám, jsem v tomto směru laik. Stáhla jsem si výše uvedený plugin a při zapnutí se mi ukázalo tohle: Error throuwn
Call to undefined function mysql_real_escape_string() . A stránka přestala fungovat. Pře deaktivaci zase vše funguje, co jsem udělal špatně? Vřelé díky za odpověď. Z.H.

Profile picture for user Jan Polzer

No jo, ten plugin už není nějakou dobu vyvíjený, ostatně i článek je starého data. Nefunguje tudíž s PHP 7, s čímž souvisí Vámi zmíněná chyba.

návštěvník

Moc děkuji za tak rychlou odpověď!!!!

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru