Statistika ala Google Analytics do pěti minut s okamžitými výsledky

Statistická služba pro sledování návštěvnosti webových stránek Google Analytics poskytuje výborná data, grafy, tabulky, vše s možností prohledávání. Minimálně jednu nevýhodu však Google Analytics má. Na statistický přehled si musíte vždy počkat nejméně jeden den – data jsou zpracovávána vždy za minulý den, aktuální nikdy nevidíte. Mám pro vás tip na aplikaci v PHP, kterou zprovozníte za pět minut na jakémkoli webu (s PHP a MySQL) a budete mít k dispozici data srovnatelná s Google Analytics, navíc s okamžitými výsledky.

Tato PHP aplikace se jmenuje LevelTen Hit Counter. Jde o sadu skriptů, které si nahrajete do složky na svém webu. Existuje ve dvou verzích, já doporučuji využít místo PERL CGI verzi podporující PHP a MySQL. Instalace je velmi jednoduchá. Stažený balíček rozbalte do složky na webu, měla by se jmenovat L10Apps. Této složce nastavte právo zápisu (chmod 777). Poté jděte na adresu http://www.domena.tld/L10Apps/L10HC_Admin.php (upravte podle své situace) a vyplňte instalační formulář. Poté jděte na adresu http://www.domena.tld/L10Apps/L10HC_Counter.php, kde ověříte funkčnost nastavení.

Nyní se přihlaste do administrace na adrese http://www.domena.tld/L10Apps/L10HC_Reporter.html. Výchozí heslo je password, takže jej po přihlášení změňte. Na záložce Options vyplňte údaje související se sledováním statistik, jako je nezapočítávání přístupů z vybrané IP adresy, nastavení času, akce provedená po klepnutí na ikonku měřícího kódu atd. Poté stiskem tlačítka Page Tracking Code vytvořte měřicí kód, který umístíte do kódu svých stránek.

Statistiky v grafech a tabulkách

Pak už se jen můžete kochat okamžitými statistikami návštěvnosti na vašem webu. Údaje jsou totiž okamžitě ukládány do tabulek ve vaší databázi, nemusíte čekat ve frontě na výpočty ostatních uživatelů. Vaše data nejsou s nikým propojena, vše je uloženo u vás.

Zajímavým doplňkem je desktopová aplikace Desktop Reporter Client, která vám umožní přístup ke statistikám přímo z počítače, bez nutnosti otevírat webový prohlížeč. Po instalaci statistik na webu přejděte do složky L10Apps a stáhněte si do počítače soubor L10HC_FlashParams.txt. Ten spolu s Dekstop Reporterem umístěte kamkoli do počítače do stejné složky.

Máte rádi Flash?

Desktop Report Client i statistiky prohlížené na webu vypadají úplně stejně. Jde o flashovou aplikaci, v případě desktopové verze je použit spustitelný soubor exe, který si potřebné údaje načte z internetu.

Na jednotlivé funkce statistik LevelTen Hit Counter se koukněte v následujícím obrázkovém průvodci:

LevelTen Hit Counter
 
Základní zobrazení hodinových a týdenních statistik

LevelTen Hit Counter

Graf s koláčem přístupů ke stránkám může ukazovat nejrůznější hodnoty

LevelTen Hit Counter
 
Přehled odkazujících stránek
 
LevelTen Hit Counter
 
Pohled na historii
 
LevelTen Hit Counter
 
Informace o počítačích návštěvníků

Nezapomeňte na to, že pod každým grafem najdete ovládací prvky s rozbalovací nabídkou, ve které si vyberete, co vám má graf ukázat. Nebojte se napsat do příspěvků pod článkem, zda LevelTen Hit Counter vyzkoušíte a jak jste s ním spokojeni. Bez problémů lze na jedné stránce kombinovat s Google Analytics, které nabízí přeci jen o trochu více informací, na druhou stranu aktuálnost má taky něco do sebe.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

Zdravim, tak sem to nainstaloval a vsecko ok, jen mi ten reporter na jedne domene napise connection timeout.. na jine domene je vse ok.. Netusite co s tim?

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru