Start Screen Unlimited: vylepšete si nové rozhraní ve Windows 8

Vadí vám, že v moderním rozhraní Windows 8 není rychle dostupná volba pro vypnutí počítače, vyhledávání na internetu nebo rychlý přístup do různých nastavení? Zkuste mrknout na prográmek Start Screen Unlimited, který tyto a další položky do rozhraní Metro přidává.

Moderní rozhraní, Modern UI, dříve Metro. Anebo dlaždice, barevné čtverečky. Tím vším je míněno nové rozhraní ve Windows 8, které se objeví po spuštění počítače a primárně je určeno pro stroje s dotykovou obrazovkou, jako například Lenovo ThinkPad Tablet 2, který jsem si kdysi opatřil já.

Ne každý se s moderním rozhraním smířil, proto vznikly a vznikají různé prográmky, které jeho původní jednoduchý vzhled, na kterém jsou jenom dlaždice pro spouštění programů, vylepšují. Jedním z nich je i zdarma dostupný program Start Screen Unlimited.

Čas, hledání a rychlý přístup do nastavení počítače

Jakmile Start Screen Unlimited nainstalujete, přibude vám v horní části moderního rozhraní Windows 8 několik položek:

  • Tlačítko pro rychlé vypnutí, uspání, hibernaci nebo restart počítače
  • Tlačítko pro rychlý přístup k Průzkumníkovi, tiskárnám, uzamčení obrazovky a dalším částem systému
  • Nastavení samotného Start Screen Unlimited
  • Vyhledávání s možností měnit výchozí hledání za jiné
  • Aktuální datum a čas

Standardně by v horní část rozhraní Metro byla jenom vaše fotka, po doplnění Start Screen Unlimited tak máte několik věcí navíc. Ty přitom nezabírají žádné cenné místo na úkor dlaždic. Jsou umístěny v oblasti, která by jinak byla nevyužitá a vlastně ani příliš nenabourávají původní vzhled. Navíc, když posouváte mezi jednotlivými stránkami v moderním rozhraní, položky ze Start Screen Unlimited jsou stále na místě.

Windows 8 a Start Screen Unlimited

Co dále nabízí Start Screen Unlimited?

Funkce dostupné pod tlačítky tohoto programu lze nastavit. Respektive je možné zapnout pouze ty, které využijete. Stejně tak můžete některá tlačítka vypnout. Stačí přejít přes informační ikonku do nastavení programu. Celou lištu programu lze po klepnutí na ikonku I přetáhnou na jinou pozici.

Start Screen Unlimited dále nabízí zobrazení lišty úloh jak na uvítací obrazovce moderního rozhraní, tak v jednotlivých aplikacích běžících v Modern UI.

Nastavení Start Screen Unlimited

Prémiová placená verze programu nabídne navíc momentálně jen 3D menu. Jinak je stejná jako výchozí verze dostupná zdarma a můžete ji brát jako podporu autorům programu.

Start Screen Unlimited si můžete stáhnout z webových stránek www.greatis.com/startscreenunlimited.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru