Stahujte nové ICQ 6 (+ přehled novinek)

Oblíbený komunikační program ICQ se představuje v nové verzi s pořadovým číslem šest. Na oficiálním webu ICQ je zatím k dispozici pouze v anglické verzi, je však zřejmě jen otázkou času, kdy se nová verze ICQ objeví ke stažení také v češtině. Poslední dobou se na mnoha stránkách diskutuje o výpadcích sítě ICQ, spousta uživatelů zmiňuje v této souvislosti snahu o přechod z ICQ na Jabber. ICQ 6 však možná změní jejich názor. Co nového přináší?

Reklama

ICQ 6

ICQ 6 v novém kabátku již od prvních kroků instalace

ICQ 6

Pomozte tvůrcům ICQ vyřešit problém, zda bylo dříve kuře nebo vejce...

Zrychlené psaní nových zpráv

Nové zprávy můžete začít psát ihned v seznamu kontaktů ICQ. V seznamu jsou zobrazována tlačítka umožňující rychlé vyvolání komunikace, ať už formou psaní nebo spojení přes „ICQ telefon“.

ICQ 6

Kromě zrychlené konverzace ze seznamu kontaků mě zaujala i rychlá poznámka pro popis aktuálního stavu. Stači klepnout na Write a note, zobrazí se editační políčko a můžete zadat vzkaz všem pisatelům.

Seskupování konverzace

Tuto novinku velmi vítám. Při komunikaci s více lidmi najednou již nemusíte mít otevřeno několik oken. Vše se děje v rámci jednoho okna, kde se přepínáte pomocí obdoby tzv. záložek. Něco podobného jsem měl nastaveno pomocí pluginu v Mirandě. Přestože si myslím, že jde o dobrý nápad, má seskupování komunikace do záložek minimálně jednu nevýhodu – člověk se snáze splete a důvěrný vzkaz poslaný někomu jinému, než jste zamýšleli, může napáchat velkou škodu.

ICQ 6

Okno pro psaní zpráv má nyní spoustu nových vlastností

Vylepšené vyhledávání

Nové kontakty můžete vyhledávat přímo ze seznamu kontaktů, tedy bez nutnosti otevírat si nové vyhledávací okno.

Snadný přístup k nepřečteným zprávám

V případě, že jste chvíli zaneprázdněni a v této době vám přijde několik vzkazů od různých lidí, nabídne vám nové ICQ 6 okno, ve kterém si pohodlně projdete všechny zprávy, které vám v mezičase přišly. Je tedy konec otravnému klepání na blikající symboly nových zpráv…

Přehlednější historie zpráv

Opět si musím vzpomenout na Mirandu se zásuvným modulem pro vylepšené procházení historie zpráv. V ICQ 6 je teď také lépe rozlišena příchozí a odchozí komunikace, nabízí se třídění zpráv, filtrování i vyhledávání.

Snadnější odesílání SMS

Pokud odešlete SMS zprávu z ICQ někomu na mobil, má dotyčný možnost vám odpovědět, na tom není nic neobvyklého. Jeho reakce se vám však nyní zobrazí přímo v okně ICQ, takže si s ním přes mobil píšete stejně, jako kdyby seděl u počítače. Myslím, že v našich podmínkách toto asi využití nenajde.

Nový vzhled ICQ 6

Nové ICQ 6 má také výrazně pozměněný vzhled. Celé je laděno do zelena, nechybí mu nové módní prvky ve stylu Aero z Windows Vista. ICQ 6 je ke stažení na oficiálním webu. Podporované operační systémy jsou Windows XP a Vista. Využíván je také Internet Explorer, který má stejně každý majitel Windows. Pro některé funkce, jako jsou T-Zers a spol. je vyžadován Flash 7 nebo vyšší.

ICQ 6

V nastavení ICQ 6 najdete minimum položek

Nepotěšila mě doporučená velikost operační paměti – 256 MB. Reálná spotřeba paměti se u ICQ 6 pohybuje okolo 39 MB (oproti 3 MB u Mirandy), což je na program tohoto druhu přeci jen poněkud více, než je zdrávo. Stojí nám všechny ty animace a barevné efekty za zpomalení počítače?

Další zajímavé screencasty najdete na stránce představující novinky v ICQ 6.

Reklama

Komentáře

Pár screenshotů na webu mě těžko přesvědčí zůstat na ICQ :D

Nebo to byl jenom vtip?

studenti matfyzu a informatiky už asi stejně začali používat Jabber, ale ostatní, kteří chtějí komunikovat s lidmi majícími ICQ, zůstanou u ICQ. Je to začarovaný kruh. Používám ICQ, protože si chci psát s lidmi, kteří ICQ nechtějí opustit. Přitom jej nechtějí opustit proto, aby si také mohli psát s lidmi, kteří ICQ opustit nechtějí :-)

Já nicméně zůstávám u sítě ICQ, ale jako klienta mám Mirandu. Jako pojistku proti neustálým výpadkům sítě ICQ mám Skype či MSN, což ale určitě zastáncům otevřených řešení taky nepůjde pod fousy ;-)

Nahoře jsem napsal, že ICQ 6 MOŽNÁ změní něčí názor. A za tím si stojím. Spousta méně zkušených uživatelů se nechá navést na třeba i na Jabber, odkud se ale rychle vrátí na pestrobarevné ICQ, protože jako novinku nabízí spoustu hejblátek. Takže vtip to není, ale netvrdím, že nové ICQ přesvědčí každého.

-- Jan Polzer, Maxiorel.cz
software, poradenství, weby

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Tak jsem to nainstaloval, a opravdu se citím jak u kolotoče. Osobně toto jestli někdo využívá v práci tak se nedivím že to hromadně zakazujou a blokujou. Používám Adium (adiumx.com) a stojím si za tím že lepší multiprotokolový klient není.

Osobně si myslím, že ICQ si do budoucna většinu neudrží mezi spoustou jiných služeb, které budou mít tu výhodu, že spolu budou komunikovat, tak jako je to s dnešními e-mail servery.

A zatím jsem se setkal s lidmi, kteří díky ICQ změnili názor a některé z nich mám v kontaktech :)

icq me desi cimdal tim vic. mozna je to proto, ze muj comp uz neni zrovna nejlepsi, ale takovadle spotreba ramky je na obycejnyho kecalka trochu moc. zlata miranda :).

Dovolil jsem si hodit odkaz na web http://www.icq-online.cz - myslím že to je celkem podařený přehled

Pěkný, ale na té stránce nefunguje odkaz ke stažení ICQ 6 v češtině. Klidně jsi se mohl podepsat, pokud je ten web Tvůj ;-) S umisťováním souvisejících odkazů do komentářů pod články není na Maxiorlovi problém.

Jan Polzer, Maxiorel.cz, Screenshots Archive, Anastacia.cz

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

No nevím jak Vám, ale mě to funguje.

Ten odkaz funguje do chvíle, než se při načítání stránky pod ním zobrazí šedý podkres. Pak už na to nejde kliknout -Firefox 2.0.0.7, Windows Vista.

V IE7 je to v pohodě, navíc se tam ten šedý proužek ani neukazuje.

Další info kdyžtak mailem...

Jan Polzer, Maxiorel.cz, Screenshots Archive, Anastacia.cz

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář