Stacks-cli: analyzujeme web pomocí příkazového řádku

Zajímá vás, jaké technologie používá konkrétní webová stránka? Snadno to zjistíte i z příkazového řádku. Ať jde o redakční systém, měřidla návštěvnosti, knihovny, platformu nebo CDN, poradí vám jednoduchý nástroj.

Jak sám autor Stacks-cli píše na GitHubu, jedná se o alternativu k rozšíření prohlížeče Chrome s názvem Wappalyzer. V tomto případě však nemusíte startovat ani Chrome ani jiný webový prohlížeč. Stačí příkazový řádek.

Pomocí následujícího příkazu si nainstalujete program Stacks-cli do svého systému:

npm install stacks-cli -g

Následně stačí jej spustit prostým příkazem:

stacks-cli

Program vás následně vyzve, abyste naťukali přesnou URL stránky, o které si přejete zjistit více informací. Až tak učiníte, Stacks-cli se nad ní na chvíli zamyslí a následně vám zobrazí tabulku se zjištěnými informacemi.

Stacks-cli

Analýzu lze samozřejmě volat přímo s předáním URL v těle příkazu. Výstupní tabulka obsahuje ikonku a název projektu nalezeného na zadané adrese, kategorii (frameworky, analytika, enginy…) a URL, kde o daném projektu najdete další informace.

Tip: informace o technologiích použitých na webu zobrazuje po provedení SEO auditu také nástroj Sitebulb, o kterém jsem psal před pár dny.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru