Sledujte přelety vesmírné stanice ISS

Jistě jste zaznamenali, že nedávno jste mohli pozorovat přelety vesmírné stanice ISS. Stačilo k tomu málo. V brzkých ranních hodinách kouknout na oblohu. Pokud jste se však nedokázali vzbudit, případně jste prostě a jednoduše na tuto událost zapomněli, pak nezoufejte. Máte šanci to napravit.

Na serveru www.n2yo.com, který nabízí sledování satelitů, můžete pozorovat vesmírnou stanici ISS neustále, ve dne v noci, a to i při zataženém počasí. Nevyrovná se to sice krásnému zážitku z noční oblohy v přírodě nebo na hvězdárně, na druhou stranu je fakt, že se tak vyhnete bolesti krční páteře od zakloněné hlavy.

Sledujte vesrmírnou stanici ISS

Zobrazení ISS na mapě je k dispozici díky Google

Na zmíněném serveru můžete sledovat aktuální pozice různých satelitů, nejenom ISS. Zajímavá je možnost zobrazení povrchu země tak, jak je vidět ze satelitu. Pokud na obrázek stroje klepnete, zobrazí se vám krátké povídání s odkazem na podrobnější informace.

Sledujte vesmírnou stanici ISS

Satelitní snímek země můžete samozřejmě přibližovat

Na serveru N2YO.com jste loni mohli sledovat také přelety raketoplánu Atlantis.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru