Sleduje váš zaměstnavatel, kolik vyprodukujete CO2?

Ve většině vyspělých států roste tlak na snižování emisí oxidu uhličitého (CO2). Zajímavé řešení nabízí software Carbon Footprint, který umožňuje zaměstnavatelům sledovat, jako množství oxidu uhličitého vyprodukoval ten který zaměstnanec. Na základě těchot hodnot lze například vyhlašovat nejekologičtější zaměstnance firmy. Zaujalo mě, že prezentace hodnot emisí CO2 a jejich porovnání v rámci skupiny má prý významný vliv na chování jednotlivců.

Přemýšleli jste někdy o tom, kolik CO2 vyprodukujete na svých služebních cestách? Jestliže je pro vás tato informace zajímavá, přečtěte si následující tiskovou zprávu společnosti LLP Group, která vyvinula modul Carbon Footprint (uhlíková stopa) do svých řešení time@work a expense@work. Rozhovor s Jiřím Štillerem z LLP Prague najdete v mém článku na Živě.cz.

Modul Carbon Footprint společnosti LLP Group počítá emise oxidu uhličitého vytvořené každým zaměstnancem

Softwarová řešení time@work a expense@work pomáhají firmám sledovat uhlíkovou stopu jejich zaměstnanců 

Praha, 12. června 2007 – Společnost LLP Group poskytovatel softwarových řešení rozšiřuje své klíčové produkty time@work a expense@work o modul Carbon Footprint (uhlíková stopa), který počítá množství oxidu uhličitého (CO2) vytvořené každým zaměstnancem. Když zaměstnanec žádá o vyúčtování výdajů a vyplňuje příslušné dokumenty, ssss ystém počítá a zobrazuje množství oxidu uhličitého, které vzniklo danou výdajovou položkou. Například při zadávání letu se pouze vybere, zda se jedná o krátký či dlouhý let a systém vypočítá uhlíkovou stopu zaměstnance s ohledem na letovou vzdálenost.

„S našimi klíčovými produkty expense@work a time@work sledují firmy náklady na zaměstnance a na projekty. Firmy po celém světě počítají s našimi řešeními poplatky, náklady a další výdaje a tím současně sledují procestovanou vzdálenost, počet letů, jízd taxi nebo vlakem jednotlivými zaměstnanci. S uvedením modulu Carbon Footprint dáváme našim klientům nástroj, který navíc počítá tvorbu emisí oxidu uhličitého každým zaměstnancem,“ říká Adam Bager, prezident LLP Group. „Podle našich zjištění existuje na internetu celá řada triviálních kalkulaček uhlíkové stopy, ale náš nový model je výrazně komplexnější a např. sleduje nejen ujetou vzdálenost, ale při výpočtu emisí uhlíku rovněž zohledňuje typ vozidla.“

Při zadávání cest autem zohledňuje modul Carbon Footprint rovněž typ použitého vozu. Pro sledování emisí uhlíku systém rozlišuje čtyři typy vozidel: velká auta jako je Range Rover, vozidla střední třídy jako je Ford Mondeo, malá vozidla jako je Mini Cooper a hybridní vozy jako je Toyota Prius a jiná elektricky poháněná vozidla. S ohledem na typ vozu a ujetou vzdálenost pak systém vypočítá hodnotu, kterou uvádí přímo na výdajovém formuláři. Tato hodnota se automaticky přepočítává, jakmile se do systému zadají další cestovní výdaje.

Systém umožňuje každému zaměstnanci, aby sledoval svoji uhlíkovou stopu kdykoliv během roku a rovněž si může zobrazit množství vytvořeného oxidu uhličitého po týdnech či měsících. Zároveň je možné vytvořit celopodnikové přehledy, které seřadí zaměstnance podle hodnot jejich uhlíkové stopy.

„Přestože systém sám o sobě nechrání životní prostředí, podle odborníků má prezentace hodnot emisí oxidu uhličitého vytvořených každým zaměstnancem a jejich vzájemné porovnání významný vliv na chování. S rostoucím tlakem ze strany státních orgánů a s ohledem na nedávnou rezoluci Evropského parlamentu “Corporate Social Responsibilty: a new partnership“ je zásadní, aby firmy přijaly spoluzodpovědnost za svůj vliv na životní prostředí,“ uzavírá A. Bager.

O LLP Group a systems@work

systems@work, divize společnosti LLP Group, navrhuje, vyvíjí a nasazuje softwarová řešení pro účetní a právnické firmy, architekty, firmy nabízející IT služby, konzultanty a další poskytovatele profesionálních služeb. time@work a expense@work sledují odpracovaný čas, řízení výdajů, fakturaci, reportování a plánování zdrojů, mají široké možnosti konfigurace a lze je jednoduše nasadit v širokém spektru malých i velkých firem, ať již lokálních nebo mezinárodních.

time@work přináší firmám poskytujícím služby nástroje, data a procesy, jež jsou nezbytné pro úspěšný, efektivní a ziskový chod podniku. time@work nabízí: rychlejší účtování, hlubší analýzy a podporu více měn, více jazyků a více společností současně.

expense@workje řešení pro správu zaměstnaneckých výdajů. expense@work zohledňuje transakce kreditními kartami a prolíná se přímo s finančními systémy, čímž zabraňuje zdvojenému zadávání dat, které je časově náročné a náchylné k chybám.Více informací naleznete na www.systemsatwork.com

Pro více informací kontaktujte: 

Jiří Štiller                                                                   Michaela Staňková
LLP Prague                                                              Fleishman-Hillard
Tel.: 284 001 611                                                    Tel.: 224 232 650
jiri.stiller@llpgroup.com                                        stankova@fleishman.com

 

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru