Selfíčko na Windows Phone? Zkuste Lumia Selfie

Jakou používáte aplikaci pro pořizování autoportrétů, tzv. selfies? Pro Windows Phone je jich celá řada, vystačit si v podstatě můžete i s výchozí aplikací Fotoaparát. Problém však nastane, když nemáte přední kameru, například jako já na telefonu Lumia 520. Aplikace Lumia Selfie to elegantně řeší, navíc nabízí možnost velice snadných a rychlých úprav fotky.
reklama

Lumia Selfie je další aplikací z řady Lumia, kterými Microsoft zásobuje svoje Windows Phone. Tento program je však nadmíru praktický pro všechny, kdo si pořizují autoportréty a ujíždějí tak na současné módní vlně.

K pořízení selfíčka bez přední kamery vám stačí pustit program, mobil k sobě otočit zády a řídit se zvukovým pokynem. Ten vás navede k tomu, abyste ruku s telefonem umístili tak, že se na fotce objeví váš celý obličej, nikoli jen hlava s oříznutým čelem nebo tváří. Nemusíte mačkat nic na displeji ani hardwarové tlačítko fotoaparátu.

 Lumia Selfie

Pořízením selfie fotky však Lumia Selfie nekončí. Automaticky ji totiž vylepší, tzn. upraví barvy a jas. Následně vám stiskem jednoho tlačítka nabídne oříznutí. Opakovaným klepnutím na tlačítko měníte poměr stran pro ořez fotky. Jednoduše fotku také zrcadlově obrátíte.

Po klepnutí na potvrzovací tlačítko se dostanete do editace fotky. Tady prostým přetahování ze strany měníte efekty, které se na snímek aplikují – černobílá podoba, lomo, retro, různé barevné variace nebo rozostření. Nechybí ani umístění fotky na obálku časopisu.

 Lumia Selfie

Jakmile klepnete na tlačítko se štětcem, tak můžete pokračovat zvětšováním očí, vylepšením očí, změnou tónování, zeštíhlením obličeje, nastavením úsměvu nebo vybělením zubů. To vše probíhá zcela automaticky, jen posunete táhlo se sílou daného efektu. Až budete mít úpravy hotové, klepnete na tlačítko se symbolem diskety a fotku uložíte.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

Co píší na Interval.cz
@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru