Sazka a Ministerstvo financí chtějí cenzurovat internet

A je to tady. Demokratický sen o svobodě, se kterou si spousta z nás brouzdání na internetu spojuje, by mohl vzít brzy za své. K cenzuře internetu u nás by mohly napomoci tužby Ministerstva financí a pana Hušáka ze společnosti Sazka.

Reklama

Problémem je internetové sázení. Ministerstvu financí vadí několik zahraničních společností, které provozují českou podobu svých webů umožňujících sázení po internetu. Proč vadí? Jednak tím, že náš milovaný stát přichází takto od zisky z danění výher, jednak tím, že údajně není zajištěna ochrana mladistvých. Rozumného člověka asi brzy napadne, že internetové sázení vadí nejvíc velkým sázkovým kancelářím v Česku, které jej podle zákona provozovat nemohou, a tak přicházejí o zisky na úkor zahraničních společností.

Nemožnost ochrany mladistvých je dle mého názoru v tomto směru totální hloupost. Pokud chcete sázet po internetu, musíte z běžného účtu převést peníze, pro výběr případné výhry navíc musíte poskytnout kopie dokladů. A teď přemýšlejte. Jak je zajištěna ochrana mladistvých, kteří bez problémů zajdou do krámku, kde je terminál Sazky nebo do Fortuny? Správně, nijak. Nemají tu žádné bariéry.

Ministerstvo financí údajně chystá úpravu legislativy tak, aby bylo možné sázky po internetu provozovat. České sázkové kanceláře se přitom těší, jak vyrazí "do světa" se svými multijazyčnými webovými produkty. Paradoxně se tak nemohou dočkat toho, co jim v tuto chvíli tolik vadí.

A zmíněná cenzura? Podle zástupce Ministerstva financí a společnosti Sazka je nejlepším způsobem, jak ochránit naše nebohé občany a mladistvé před lákadly internetových kasin, zavést filtrování přístupu na straně internetových providerů. Elektronické hry typu kasino, poker a spol. budou zřejmě dále zakázány a cenzura je prý nejlepším způsobem, jak to zajistit... Podrobnější informace přinesl server Ihned.cz.

To jsem zvědav, kolik lidí přijde v momentě zablokování přístupu o své peníze na sázkových kontech. Není totiž tajemstvím, že spousta hráčů přes internet sází, zákon nezákon. Nejsem právník, ale myslím, že takové praktiky blokování svobodného přístupu na internet by mohly zavádět porušováním základních svobod občana. Nebo se pletu?

Reklama

Komentáře

v holandsku a italii. Nicmene staci proxy a problem je vyresen :))

No jo, ale bez tohoto "problému" by to přeci jen bylo lepší :-)

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář