Rychlý tip: komentáře Google+ na jakémkoli webu a jak na to

Google před pár dny oznámil zprovoznění komentářového boxu pro webové stránky. Podobně jako Facebook tak umí obsloužit komentáře na webu a navíc je zobrazovat v profilu uživatele na sociální síti. Oficiálně je novinka dostupná jen pro Blogger, malým trikem ji však můžete mít na jakémkoli webu.
reklama

Facebookové komentáře jsou docela oblíbeným řešením diskuzí pod články. Výhodou pro provozovatele webu je skutečnost, že komentáře nejsou uloženy v jeho databázi, tudíž nezabírají místo. Totéž může být nevýhoda - nemáte je pod sebou a Facebook vám je může teoreticky "vzít".

Dalším plusem je podle volby uživatele automatické sdílení těchto komentářů na zdi Facebooku, čímž se webu dostává díky komentujícím uživatelům více popularity. Navíc Google dovede tyto komentáře indexovat.

Co Google dlouho neuměl, byl podobný boxík zprostředkovávající komentáře k článkům na webu prostřednictvím jeho sociální sítě Google Plus. Tomu je nyní konec, Google tuto funkcionalitu už oficiálně nabízí pro svou platformu Blogger, viz info v článku na Cnews.

Komentáře z Google+ na vašem webu

Chytré hlavičky však brzy přišly na to, jak už nyní zapnout komentáře z Google+ prakticky na jakémkoli webu. Ráno jsem četl o pluginu pro WordPress a když jsem zjistil, že jde jen a pouze o upravený iframe, změnil jsem kód tak, aby byl použitelný prakticky pro jakékoli webové stránky.

Google+ komentáře na webu

Opravdu totiž stačí vygenerovat iframe, kde do zdroje přidáte jako jeden z parametrů aktuální URL. Přestože tento postup není oficiální, po pár zkouškách se zdá, že funguje bez problému.

Zde je onen kód:

<?php
function curPageURL() {
 $pageURL = 'http';
 if ($_SERVER["HTTPS"] == "on") {$pageURL .= "s";}
 $pageURL .= "://";
 if ($_SERVER["SERVER_PORT"] != "80") {
 $pageURL .= $_SERVER["SERVER_NAME"].":".$_SERVER["SERVER_PORT"].$_SERVER["REQUEST_URI"];
 } else {
 $pageURL .= $_SERVER["SERVER_NAME"].$_SERVER["REQUEST_URI"];
 }
 return $pageURL;
}
?>
 
<iframe 
 id="gcom" 
 width="100%" 
 height="600" 
 frameborder="0" 
 scrolling="auto" 
 marginheight="0" 
 marginwidth="0" 
 src="https://plusone.google.com/_/widget/render/comments?bsv&href=<?php print curPageURL(); ?>&first_party_property=BLOGGER&view_type=FILTERED_POSTMOD&hl=cs" 
></iframe >

Pokud na serveru nemáte PHP, můžete vyzkoušet variantu s použitím JavaScriptu, a sice:

<script>
iframe = '<iframe id="gcom" width="100%" height="600" frameborder="0" scrolling="auto" marginheight="0" marginwidth="0" src="https://plusone.google.com/_/widget/render/comments?bsv&href='+document.URL+'&first_party_property=BLOGGER&view_type=FILTERED_POSTMOD&hl=cs"></iframe>';
document.write(iframe);
</script>

To je vše. Zkuste jeden nebo druhý kód vložit do svého webu a vyzkoušet, mělo by to fungovat. Pro pořádek ještě zdroje, ze kterých jsem čerpal:

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

návštěvník

Dobrý den, zkoušel jsem to , ale nefunguje mi to... ta url https://plusone.google.com/_/widget/render/comments.php hází to od google 404 ... to už to nějak zatrhli, či kde je problém? díky za odpověď

Profile picture for user Jan Polzer

Ale ano, komentáře od Google+ fungují. Akorát když tu adresu zavoláte jen tak, jak píšete, tak vrací 404. Když ji zavoláte celou, tedy s předáním URL, kterou chcete v boxíku komentovat, a s tím zbytkem, tak to funguje. Prostě, držte se příkladu.

Profile picture for user Jan Polzer

No jo, máte to špatně. Přebývá Vám v té adrese jeden středník navíc, nemá tam být. Mezi & a href.

návštěvník

Stále to nefunguje....Chyba se středník je sice opravena a už ten formulář naběhl. Ovšem když do něj kliknu, tak v něm nejde psát...Pořád tam je jen text "otevírání"...nevíte co tam je za problém? díky. mám to na http://cs.electionsmeter.com/google_plus.php

Přidat komentář

Filtered HTML

 • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
 • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

Co píší na Interval.cz
@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru