Rychlost připojení

Zdá se vám, že rychlost vašeho internetového připojení neodpovídá tomu, co jste si zaplatili u své poskytovatele? Jednou z možností, proč se tak děje, je sdílená linka, což se děje často u ADSL. Pokud máte podezření, že je rychlost připojení nižší po delší čas, zkuste využít služby pro měření rychlosti. Mám pro vás tip na jednu opravdu zajímavou.
reklama

Na českém internetu existuje mnoho služeb pro měření rychlosti internetového připojení. Sám jsem dříve používal www.dsl.cz, o něco později pak www.speedtest.cz, který nabízí na svých stránkách zpravodajský server Živě.cz. Obě tyto služby jsou vlastně doplňkem serverů, který nějak souvisí s IT.

Speedtest.net

Nedávno jsem objevil specializovanou stránku Speedtest.net, která slouží k měření rychlosti internetového připojení uživatelů z celého světa. K použití této služby budete potřebovat webový prohlížeč vybavený podporou Flash. Na této technologii je Speedtest.net postaven. Na interaktivní mapě si vyberete měřicí místo, které se nachází nejblíže vašemu skutečnému umístění. Ihned poté se spustí test rychlosti stahování a poté test rychlosti odesílání dat, uploadu. Naměřené hodnoty jsou okamžitě ukazovány na interaktivním grafu. Kromě toho je zde uvedena hodnota vašeho PINGu v milisekundách.

Měření rychlosti připojení pomocí služby Speedtest.net

Naměřené údaje lze sdílet s ostatními uživateli, nebo si je pouze uchovat pro pozdější porovnání. Mně osobně se tento server velice líbí a myslím, že by mohl zajímat i vás. Nemýlím se?

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

návštěvník

Trošku bych polemizoval o spolehlivosti výsledků z tohohle webu, moje připojení mi s nejbližším (rakouským) serverem otestoval na 2.000 kbps, s Bratislavou 20.000 kbps, s NY 9.000 ...

Profile picture for user Jan Polzer

zajímavá zkušenost. Setkal se někdo další s něčím podobným?
--
Jan Polzer, Maxiorel.cz
software, poradenství, weby

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru