Rychlost připojení

Zdá se vám, že rychlost vašeho internetového připojení neodpovídá tomu, co jste si zaplatili u své poskytovatele? Jednou z možností, proč se tak děje, je sdílená linka, což se děje často u ADSL. Pokud máte podezření, že je rychlost připojení nižší po delší čas, zkuste využít služby pro měření rychlosti. Mám pro vás tip na jednu opravdu zajímavou.

Reklama

Na českém internetu existuje mnoho služeb pro měření rychlosti internetového připojení. Sám jsem dříve používal www.dsl.cz, o něco později pak www.speedtest.cz, který nabízí na svých stránkách zpravodajský server Živě.cz. Obě tyto služby jsou vlastně doplňkem serverů, který nějak souvisí s IT.

Speedtest.net

Nedávno jsem objevil specializovanou stránku Speedtest.net, která slouží k měření rychlosti internetového připojení uživatelů z celého světa. K použití této služby budete potřebovat webový prohlížeč vybavený podporou Flash. Na této technologii je Speedtest.net postaven. Na interaktivní mapě si vyberete měřicí místo, které se nachází nejblíže vašemu skutečnému umístění. Ihned poté se spustí test rychlosti stahování a poté test rychlosti odesílání dat, uploadu. Naměřené hodnoty jsou okamžitě ukazovány na interaktivním grafu. Kromě toho je zde uvedena hodnota vašeho PINGu v milisekundách.

Měření rychlosti připojení pomocí služby Speedtest.net

Naměřené údaje lze sdílet s ostatními uživateli, nebo si je pouze uchovat pro pozdější porovnání. Mně osobně se tento server velice líbí a myslím, že by mohl zajímat i vás. Nemýlím se?

Reklama

Komentáře

Trošku bych polemizoval o spolehlivosti výsledků z tohohle webu, moje připojení mi s nejbližším (rakouským) serverem otestoval na 2.000 kbps, s Bratislavou 20.000 kbps, s NY 9.000 ...

zajímavá zkušenost. Setkal se někdo další s něčím podobným?
--
Jan Polzer, Maxiorel.cz
software, poradenství, weby

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář