Rychlá duplikace obsahu v Drupalu? Bez problému

U některých webů, kde plníte obsah, by bylo velmi šikovné duplikovat ten stávající a následně jen přepsat některé texty místo opětovného skládání celé struktury. Modulů na klonování nebo duplikaci obsahu je vícero. Našel jsem takový, který funguje bezvadně v Drupalu 8 i s doplňkovými moduly.

V Drupalu 7 jsem používal modul Node Clone. Fungoval pro jednoduché weby spolehlivě. Nevýhodou bylo zobrazení odkazu pro klonování na začátku obsahu, místo v záložkách.

U Drupalu 8 jsem několikrát sáhl po modulu Entity Clone. Ten je integrován lépe. Klonovací odkazy zobrazuje v záložkách i v kontextové nabídce. Podporuje snad všechna standardní pole a entity, od obsahu, přes komentáře až třeba po bloky.

Jenže narazil jsem na nepříjemnost. Často používám modul Paragraphs, díky kterému připravím obsahové komponenty a uživatelé webu si tak s jejich pomocí poskládají obsah jednotlivých stránek prakticky libovolně dle potřeby.

Ovšem Entity Clone při duplikování obsahu nevytvoří nové paragraphy, jen propojí nový obsah na ty původní. Výsledkem je, že po úpravě nějakého paragraphu v jednom článku se změní obsah téhož paragrafu i v jiném článku. To není dobré.

Před pár týdny jsem ale našel řešení, které funguje bez výše uvedených problémů. Modul Node Quick Clone nainstalujete, zapnete a hned jej můžete používat pomocí záložky v řádku pod nadpisem. Co je důležité, naklonuje spolu se stránkou i paragraphy, podporuje také políčka z modulu Address.

V nastavení modulu Node Quick Clone toho mnoho nenajdete. Ani není třeba. Zvolíte si předponu klonovaného nadpisu, zda se má klonovat i stav publikování a případně dostupnost této funkce pro některé typy obsahu nebo jen jejich políčka potlačíte. Podobné nastavení má pro paragraphy.

Klonování probíhá tak, že po přepnutí na záložku Clone u zvoleného článku nebo jiného typu obsahu uvidíte předvyplněný běžný formulář pro úpravu. Nakopírována jsou do něj data ze zdrojové předlohy. Jakmile formulář uložíte, vznikne nový obsahový uzel.

Drupal 8 a Node Quick Clone

Samozřejmě, záběr tohoto modulu není tak široký jako u Entity Clone, orientuje se jen a pouze na obsah. Ale něco mi říká, že v drtivé většině vám to bude stačit.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru