Rozmyslete si nákup Zoner Callisto!

Před rokem jsem hledal jednoduchý vektorový editor, který by vystačil na moje kresbičky a grafické návrhy. Rozhodl jsem se pro Zoner Callisto 5, který jsem koupil za zvýhodněnou cenu spolu se správcem fotografií Zoner Photo Studio 8 Professional. Zoner na letošním Invexu představuje Photo Studio 9, a tak mi to nedalo, abych se nezeptal na budoucnost vektorového editoru Callisto.

S vývojem Callisto se nepočítá

Jaké však bylo mé překvapení. Dozvěděl jsem se, že jde o velmi špatně prodávaný produkt, a o jeho případném dalším vývoji se už neuvažuje. Leda by se zásadním způsobem něco změnilo. Tolik tedy vyjádření pracovníka společnosti Zoner.

Je to škoda, na Callistu by jistě bylo co vylepšovat a myslím si, že by mohl být nadále zajímavý pro řadu uživatelů. Ale odepsání tohoto produktu nasvědčuje také skutečnost, že jej v reklamách není ve srovnání s programem Zoner Photo Studio téměř vůbec vidět.

Vektorový editor zadarmo

Stále nechápete, proč radím, abyste si nákup Zoner Callisto dobře rozmysleli? Inu, kdo by chtěl produkt, který se nebude dále vyvíjet. Pokud hledáte kvalitní vektorový editor, poohlédněte se po jiných produktech. Existují open source alternativy dostupné zcela zdarma (např. Inkscape) i zpoplatněné programy. Ty zastupuje třeba vynikající Corel Draw.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

V posledních několika letech se aktivity ZONER software opravdu výrazně soustřeďují na oblast digitální fotografie, což odpovídá jak současným trendům, tak i poptávce trhu. Samozřejmě, to se odráží na propagaci a prezentaci produktu v médiích, avšak zvěsti o zastavení vývoje a špatné prodejnosti se nezakládají na pravdě. Dozajista, další vývoj může ovlivnit řada faktorů, ale jakékoliv oficiální nebo nepřímo zmíněné o ukončení vývoje dosud nebylo vyřčeno. Zoner Callisto 5/Zoner Draw 5 zůstává stále důležitým prvkem portfolia rodiny grafických produktů ZONER software.

Zoner Callisto je stále oblíbeno mezi uživateli, zvláště mezi uživateli ze škol všech stupňů, kde je využíváno pro výuku základů počítačové grafiky a mezi uživateli programu Zoner Photo Studio pro úpravu tiskových sestav.

Pro zajímavost uvádím, že v kreslení na počítači prostředictvím tohoto editoru je pořádána soutěž pro děti Mladý Callisto grafik. Takovéto aktivity nesvědčí o tom, že by se jednalo o mrtvý produkt.

Jaromír Krejčí
manažer prodeje software ZONER software, s. r. o.

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru