Poznámky a připomínky ve Windows Vista

Uživatelé linuxových distribucí jistě důvěrně znají jednoduché prográmky, s jejichž pomocí vytvoří na obrazovce počítače elektronickou podobu známých samolepících žlutých papírků, na které se píšou důležité poznámky. Ve světě Windows bylo až donedávna nutné instalovat programy od třetích stran. Přímo v operačním systému se žádný takovýto nástroj nenacházel. V nových Windows Vista však najdete program, o kterém se nebojím tvrdit, že je užitečnější a praktičtější než klasické či elektronické papírky.

Diktujte, nepište

Na mysli mám nástroj nazvaný Rychlé poznámky, v anglické verzi Sticky Notes. Přiznám se, že jsem o něm donedávna neměl ani tušení a narazil jsem na něj vlastně náhodou, když jsem používal vyhledávač vestavěný ve Windows Vista. Ovšem velice rychle jsem si jej oblíbil. Program Rychlé poznámky je původně určen pro Tablet PC, ale lze s ním samozřejmě pracovat i na běžném počítači nebo notebooku.

Rychlé poznámky

Pomůcka pro ukládání poznámek ve Windows Vista

Rychlé poznámky najdete v programové nabídce systému pod položkou Všechny programy |Příslušenství | Počítač Tablet PC. Pracujete-li na Tablet PC s dotykovou obrazovkou, můžete na plošku programu začít ručně psát své poznámky. Já jej však používám na notebooku k něčemu jinému. Zalíbila se mi pohodlná možnost vkládání hlasových poznámek. Jednoduše stisknu tlačítko pro záznam, něco do počítače povím a klepnutím záznam ukončím.

Nejjednodušší způsob uložení poznámky

V čem je rozdíl oproti jiným nástrojům pro zaznamenávání zvuku? Rychlé poznámky se spouští téměř okamžitě, mezi jednotlivými záznamy se přepnete jedním klepnutím, nemusíte se rozhodovat, jakou kvalitu zvuku použijete pro záznam a do jakých souborů budete jednotlivé záznamy ukládat. Samozřejmě nejvíce program využijí majitelé Tablet PC s dotykovou obrazovkou.

Rychlé poznámky mohou startovat ihned po spuštění Windows, lze je nastavit i do režimu Vždy nahoře, aby překrývaly okna ostatních aplikací. Možná namítnete, že nejde tak úplně o vylepšenou alternativu samolepících štítků. Možná. Rychlé poznámky nezaneřádí obrazovku množstvím obdélníčků žluté či jiné barvy. Nevidíte naráz všechny uložené poznámky. Ale spojení ručně psaných poznámek a hlavně hlasového záznamu je tu ideální.

Pro některé účely je lepší rychle něco namluvit, než se zdržovat psaním. Rychlé poznámky samozřejmě nenahradí organizér, který vám připomene důležité události. Rychlé poznámky použijete například k zaznamenání námětů pro blogování a věcí, které nespěchají. Pro účel, ke kterému mají sloužit, jsou podle mě ideální. Používáte je také? Jaký je váš názor na elektronickou podobu papírků 3M?

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

Elektronicke poznamky ve forme zlutych papirku jsou pro me nepostradatelnym pomocnikem :) Namisto popisovaneho programku ale pouzivam program "Post-it software notes".

návštěvník

nevyhovuje mi hlasová poznámka či psaná ručně myší. Normální typické žluté lístečky do kterých se zapisuje pomocí klávesnice w vista nemá ,? nemohu ji nikde najít. Děkuji

návštěvník

Dobrej objev, ale v mých Vistách Home Basic jsem nic takovýho nenašel...

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru