pForm – webové formuláře ke stažení zdarma

Vytváříte webové stránky? Pak se zřejmě často setkáváte s požadavkem na vytvoření webového formuláře. Může to být kontaktní formulář, sada políček pro registraci uživatele na webu, přihlášení k odběru newsletterů či cokoli jiného, co se na webu pomocí formuláře řeší. Jestliže nemáte k dispozici nějaký schopný program pro rychlé sestavení webového formuláře ve vizuálním režimu (např. Microsoft Expression Web) a následné zkopírování do kódu webové aplikace, pak vyzkoušejte jednoduchou online pomůcku, která vám s vytvořením formuláře pomůže. Po vytvoření vám jej zdarma nabídne ke stažení. 

Reklama

Zmíněná online aplikace se jmenuje pForm a najdete ji na adrese www.phpform.org. Vytvoření formuláře probíhá pomocí průvodce, ve kterém si formulář v podstatě naklikáte. Výsledek vaší práce na formuláři vám pForm nabídne ke stažení zdarma. 

Celá tvorba formuláře je rozdělena do tří částí. Na úvodní stránce webu si nejprve vyberete barevné schéma formuláře. V době publikace tohoto článku pForm nabízelo celkem pětadvacet barevných schémat formulářů. Po výběru barvy pokračujte tlačítkem Next

Tvorba formuláře s pForm
Výběr barevného schématu formuláře

Vytvoření formuláře 

Druhá část tvorby formuláře vyžaduje trošku více, než jen pouhé kliknutí na barevné schéma. Na pravé straně uvidíte panel s jednotlivými prvky, které lze do formuláře přidat. To učiníte klepnutím na některé tlačítko. Celá tvorba formuláře je velmi rychlá. Vytvoření formuláře se sadou políček pro zadání firmy, jména a adresy je otázkou tří kliknutí. Samozřejmě, pokud vám stačí formulář v angličtině. 

Tvorba formuláře s pForm
Tvorba formuláře 

Úprava formuláře

Texty okolo políček ve formuláři můžete jednoduše upravit. Když nad prvek formuláře umístíte kurzor, zobrazí se tenké orámování a symbol tužky. Na tužku kliknete a v momentě se vám zobrazí políčka s možností úpravy vybraného prvku formuláře. Jakmile si vše upravíte tak, aby formulář vypadal podle vašich představ, klikněte na tlačítko Save form

Tvorba formuláře s pForm
Nastavení vlastností políček ve formuláři

Stažení formuláře zdarma 

Poslední částí tvorby formuláře je jeho následné stažení do počítače. Kliknutím na odkaz Download Form si formulář stáhnete jako balíček ZIP. Chcete-li si jej před stažením ještě prohlédnout, klikněte na odkaz Form Preview. Stažený balíček obsahuje HTML soubor, JavaScript a obrázky doplňující vzhled formuláře. Zaujalo mě, že kostra formuláře je už řešena moderně pomocí pozicování a kaskádových stylů, tedy bez umisťování prvků formuláře do tabulek. 

Tvorba formuláře s pForm
Stažení formuláře do počítače 

Online aplikace pro tvorbu formulářů pForm je velmi zajímavou pomůckou, vytvořené formuláře vypadají dokonale profesionálně a jejich tvorba je velmi jednoduchá. Ptáte se, proč je tato pomůcka zdarma? Odpověď je jednoduchá, a hledejte ji v závěrečné části průvodce s možností stažení formuláře – celá tato pomůcka slouží jako reklama na placený program MachForm – vytváří podobné, ale mnohem propracovanější formuláře.

Chcete-li podobným způsobem vytvořit formulář i s obsluhou vložených dat (odeslání e-mailem, uložení do databáze), koukněte na článek phpFormGenerator: naklikejte si webové formuláře v PHP

Reklama

Komentáře

Po přečtení článku jsem si o tom udělal celkem dobrý obrázek. Škoda jen, že jsem na tuto aplikaci nenarazil dříve, když jsem řešil právě problém s formuláři. I tak děkuji za tento text ;) určitě mi do budoucna moc pomohl.

to jsem rád :-)

 

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Nech robim, co robim, ale dve textove policka vedla seba nedam. Skusal som to v troch browseroch, snazil som sa dosiahnut vzhlad ako na vasom priklade ale marna snaha.

Any Ideas?

Jednotlivá políčka vedle sebe pForm dát neumí. V ukázce v článku je použit speciální formulář pro zadávání adresy, tam to pForm vedle sebe dá. Ale nijak to neovlivníte, pokud vím.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Velice užitečný článek, jsem rád, že jsem se dozvěděl o tomto webu.

Pěkné, stručné, jasné, jen mi není jasné, kde si mohu prohlédnout data z vyplněných formůlářů, poradíte mi? Děkuji.

No přeci tam, kam si ta data necháte zaslat. Buď na e-mailu nebo na nějaké webové stránce, která ta data zpracuje.


 

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Asi jsem natvrdlý, ale není mi jasný mechanismus toho, jak si data z vyplněných formulářů nechat poslat třeba na email. Při vlastní tvorbě formuláře jsem tam nikde neobjevil možnost, jak data nechat zaslat třeba na konkrétní email...

Je to jednoduché. Až budete formulář implemenovat na webu, tak v jeho kódu akorát doplníte do vlastnosti action odkaz na skript, kterým data z formuláře zpracujete.

Ve zmíněném placeném produktu lze dokonce nakikat ukládání do databáze nebo posílání na e-mail. Ovšem myslím si, že většina lidí, kteří si formulář vytvoří stejně bude chtít data zpracovat po svém.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Děkuji za odpověď.Bohužel skript, který by data zpracoval či zaslal na email neumím vytvořit, vše se na počátku zdálo tak jednoduché. Ještě jednou díky za trpělivost a vaše odpovědi.

Není zač. Zdá se, že jste hledal asi trošku jiné řešení, než je tohle.

 

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

kdepak, tohle je přesně ono, stručné jasné jednoduché s ohromnými možnostmi, jen tomu chybí, pro nás laiky, ta závěrečná část - možnost jednoduše naklikat způsob zpracování dat. Budu se to muset doučit:-)

zajimalo by mne, jestli ses to uz naucil, ze bys mi opredal sve know how...
a nebo! zajiste se zde najdou lide zkuseni, kterym by nemuselo delat potize, poslat mi treba na mail nejaky maly skriptik, ktery pouzivaji ciste k tomu, aby se data ulozila, nebo v obycejnem textaku treba odeslala me na mail...to nemuze byt tam tezke...ale sama to asi jen tak z ciste vody nezvladnu...
poradite? prosim.

Zdravím Vás, prosím o radu. V kódu jsem vlastnost ACTION našel. BOhužel jsem laik a chctěl bych Vás požádat, zda byste mi poradil co mám přesně vepsat aby mi data vyplněná ve formuláři došla na můj e-mail. Velmi mi tím pomůžete.
Děkuji
Jiří A. Válek

Dobrý den, omlouvám se, ale vysvětlení základů toho, jak se zpracovávají data z formuláře pomocí PHP je nad kapacitu jednoho komentáře pod článkem. Zkuste kouknut třeba na http://tvorba-webu.zdarek.com/php/formulare.php

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

děkuji, mrknu na to, třeba mi to časem dojde.
J.V.

qfytz61hqi7wh8e0

U mě se vyskytla jednorázová potřeba na webky vložit formulář, pomocí kterého by si chtivý návštěvníci rozebrali konkrétní publikované termíny (den a čas). Každý termín ale jen jeden člověk! tím, že by označil termín, vyplnil jméno a e-mail (příp. tel.) a odeslal. Dokonce myslím, že "zabrané" by mohli, ale nemuseli vidět i ostatní, ale určitě je musím vidět já (třeba na e-mailu či jinde). Jsem jen mírně poučený uživatel, znám pár základních html příkazů a využívám různé "polotovary" např. maxsite, ale nic použitelného jsem zatím nikde nenašel a napsat v html neumím. (Pozn: Jedná se vlastně o obdobu prodeje jednoho kusu čehokoliv, ale nemám žádnou databázi, protože vystavuji jenom texty a fotky.) Pokud víte, prosím poraďte. Díky.

Zdravím, řekl bych, že v tomto případě se to bez PHP, ASP.NET nebo jiné dynamiky neobejde.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

at delam co delam nemuzu svuj vytvoreny formular stahnout do dupy !!!!! pomuze mi nekdo ?

Co je dupa? ;-) Jinak, stáhnout to jde normálně. Po uložení to nabídne nepřehlédnutelný odkaz Download.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.