Paragon Total Defrag 2007 – defragmentátor, který se nepovedl

Nová verze defragmentačního nástroje od Paragon Software, známého výrobce diskových nástrojů, slibuje celkem devět různých způsobů optimalizace pevného disku. V porovnání s O&O Defrag jde však spíše o jednodušší program, čemuž odpovídá také jeho poloviční cena. Co vám tedy za 29,95 USD nabídne?

Paragon Total Defrag 2007

Informace o vybraném diskovém oddílu

Vzhled uživatelského rozhraní programu patří do klasické školy a po pravdě řečeno již působí mírně zastarale. Náhled na obsah disku zobrazí přehledně části s fragmentovanými bloky. Bohužel není možné prostým klepnutím do tohoto náhledu zobrazit obsah vybraných clusterů, tak jako to jde v O&O Defrag.

Paragon Total Defrag 2007

Bez restartu ani ránu

Docela zamrzí, že hlavní diskový oddíl v počítači nelze analyzovat/defragmentovat, aniž by nebyl proveden restart. Opět, v O&O Defrag to nepředstavuje žádný problém. A jaké jsou ony zmíněné způsoby defragmentace disku, kterých by mělo být až devět? V dialogu předcházejícím samotnému spuštění defragmentace máte na výběr umístění adresářů (na začátek, na konec, beze změny), třídění podle velikosti souborů (vzestupně, sestupně, beze změny) a třídění podle data úpravy souboru (vzestupně, sestupně, beze změny).

Paragon Total Defrag 2007

Obecné nastavení programu

Specialitou programu Paragon Total Defrag 2007 je ořezávání Master File Table (MFT). Všechny záznamy jsou přesunuty na začátek oddílu, a pokud je v MTF nějaký neplatný záznam navíc, je automaticky odstraněn. Defragmentovat je možné také s využitím systému spustitelného přímo z CD, což je v případě tohoto programu skoro tím nejdůležitějším. Nemožnost pracovat se systémovou jednotkou aniž by se uživatel vyvaroval restartu kvůli jejímu uzamčení, je dost nešťastná.

Paragon Total Defrag 2007

Informace o defragmentaci lze odeslat e-mailem

Osobně dávám přednost O&O Defrag. Za sice dvojnásobnou, avšak stále ještě přijatelnou cenu nabízí maximální komfort, také zvládá defragmentaci při menším volném prostoru na disku, je mnohem lépe vybaven a uživatelsky přívětivější.

Paragon Total Defrag 2007

Nastavení operací

Videoprůvodce programem

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru