Paint.NET kráčí ke třetí verzi

Povedený grafický editor Paint.NET postupuje ve svém vývoji směrem ke třetí verzi. Aktuální Paint.NET 3.0 Alpha 1 nabízí celou řadu novinek a vylepšení. Přepracovaný design s MDI rozhraním umožní práci s více obrázky najednou. Příliš však nechápu, proč není použito klasické zobrazení MDI – více dokumentů v jednom okně. Zde se přepínáte pomocí náhledů na momentálně zpracovávané obrázky.

Nový vzhled i funkce

Za zmínku stojí také nová ikonka, nový vzhled instalátoru, vylepšená nástrojová lišta, změněné možnosti vkládání obsahu schránky do obrázku, snížená paměťová náročnost na udržování historie, zrychlené zobrazování nabídky písem, komprese pro ukládání rozpracovaných dat a další. Zaujaly mě náhledy obrázků v nabídce s naposledy zpracovávanými dokumenty.

Paint.NET 3.0 Alpha 1 bohužel stále nenabízí označování pomocí tzv. magnetického lasa, export do PSD, nebo podporu zásuvných modulů .8bf. K instalaci tohoto grafického editoru budete potřebovat knihovny .NET Framework 2.0.

GIMP má navrch

Sám tento program celkem spokojeně používám – v kombinaci s GIMPem, který nabízí některé chybějící funkce. Paint.NET je oproti GIMPu mnohem rychlejší a věřím, že časem se stane rovnocennou alternativou ke GIMPu. Již teď jej lze použít jako bezplatnou náhradu některých komerčních bitmapových editorů.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru