OpenLinkProfiler: bezplatná analýza odkazů pro váš web

Budování zpětných odkazů je jednou z částí snahy dostat web na co nejlepší pozice ve vyhledávačích. Odkazové portfolio, tedy stránky, které na váš web odkazují, vám vyhodnotí celá řada nástrojů. Z těch bezplatných vyzkoušejte například OpenLinkProfiler. Kromě počtu odkazů prozradí i jejich složení a případně upozorní na stránky, od kterých byste se měli distancovat.

Reklama

Samotná snaha o vyšperkování co nejdokonalejšího textu na webových stránkách se mine účinkem, pokud ji nepodpoříte získáním dostatečného počtu odkazů směřujících na vaše stránky z jiných webů. Samozřejmě přirozeně, nikoli skokově. Z obsahově podobných webů. Odkazy od automechanika na web o šminkách nejsou to pravé ořechové.

Nějaké informace o webech, které na vás odkazují, najdete zdarma v Google Search Consoli. Pak tu máme několik bezplatných nástrojů třetích stran, často fungujících v omezené verzi jako lákadlo pro registraci k většímu, placenému nástroji. Často se zmiňuje například Ahrefs, já si momentálně hraju se SEMrush.

OpenLinkProfiler je zástupcem právě nástrojů, které vám předvedou zdarma část funkcí většího placeného balíku. V tomto případě jde o SEOprofiler.

Že je OpenLinkProfiler zdarma, neznamená, že by byl k nepotřebě. Jeho databáze odkazů není tak velká jako u Ahrefs nebo SEMrush, ale řadu zajímavých podnětů vám poskytne.

Analýza zpětných odkazů s OpenLinkProfilerem

Po otevření stránky openlinkprofiler.org zadejte do nabídnutého políčka název své domény. Netřeba zadávat celou adresu nějaké konkrétní stránky na daném webu, protože stejně bude převedena jen na název domény.

V základní analýze následně uvidíte počty unikátních odkazů a jejich celkový počet. Dozvíte se tedy, kolik jiných webů odkazuje z jedné nebo více svých stránek někam k vám. Z celkového počtu jsou pak vyhodnoceny odkazy směřující na vaši titulku a počty dofollow odkazů (tj. těch, které mají ve vyhledávači smysl).

OpenLinkProfiler

Pokud se do OpenLinkProfileru přihlásíte, pak vám zobrazí přehled až tisícovky jednotlivých konkrétních odkazů. Přehled lze filtrovat dle nejrůznějších kritérií a také přidávat do správce odkazů pro další využití.

Podezřelé odkazy?

Spam se dostal i do prostředí linkbuildingu, takže většina nástrojů pro kontrolu odkazového portfolia vám vyjede i odkazující weby, se kterými byste raději neměli nic společného. Obecně platí, že prolinkování z nekvalitních, spamem naplněných či bezobsažných stránek vám může spíše uškodit.

OpenLinkProfiler takové weby objeví. Co je trochu mrzuté, zadarmo vám ukáže jen první tři z nalezeného seznamu. Více jich uvidíte po přihlášení do SEOprofileru (a zaplacení). Odkazy byste měli připravit do textového souboru a nahrát do nástroje pro distancování se od zpětných odkazů v Google Search Consoli.

Stránky a domény

Pokud vás zajímá, které stránky na vašem webu mají nejvíce zpětných odkazů, i to vám OpenLinkProfiler zobrazí. Podle počtu odkazů směřujících na váš web vám ukáže také jednotlivé domény.

Další přehledy v tomto nástroji nabízejí zobrazení rozdělené dle zaměření webů, zemí a stáří nalezených odkazů. Zjistíte například, jak se vám které roky dařilo budovat svoje odkazové portfolio.

OpenLinkProfiler se určitě nemůže rovnat na začátku zmíněným placeným nástrojům. Ale pro rychlou informaci může zejména malým webům posloužit. Stejně jako pro rychlé očíhnutí konkurence. Některá omezení jsou nepříjemná, na druhou stranu, je to zkrátka lákadlo na placenou aplikaci stejných autorů.

Alternativní nástroje, které vám také zobrazí informace o odkazech v neplacené verzi:

Tagy: 

Reklama

Komentáře

Také jsme dříve používali OpenLinkProfiler, ale později jsme přešli na placený Ahrefs, který dnes nemá konkurenci.

Jistě, tak Ahrefs je dnes takovým etalonem, co se týče analýzy odkazů.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář