Obrázky nejen pro web zadarmo

Marně hledáte nějakou pěknou ikonku, ilustraci nebo obrázek pro oživení své webové stránky či vytvářené aplikace? Víte, že existují rozsáhlé sbírky grafických prvků, které jsou určeny právě vám? Mám pro vás tip na rozsáhlou knihovnu obrázků ve formátu PNG a SVG.

Reklama

Na webu Open Clip Art Library najdete velké množství obrázků, které můžete bez jakéhokoli omezení používat ve svých produktech. Do knihovny může přispět každý, podmínkou je aby obrázky byly Public Domain, tedy volně použitelné. Jak se můžete přesvědčit ze screenshotů, obrázky jsou s úspěchem využívány pro oživení programů, her i různých dokumentů a letáků.

Celou kolekci si můžete stáhnout ve formě 132 MB velkého balíčku. Ten obsahuje všechny obrázky z aktuální sbírky, nemusíte je tedy pracně vyhledávat na webu (kde lze vyhledávat podle klíčových slov).

Grafický formát PNG asi znáte. V tomto případě jsou do něj převedeny ilustrace z vektorového formátu SVG, který otevřete například v open source editoru Inkscape. Jeho recenzi najdete na serveru Živě.cz, stejně jako několik článků věnovaných formátu SVG.

SVG editor Inkscape

SVG editor Inkscape

Na závěr snad jen poznámka. Soubory ve formátu PNG jsou v balíčku kupodivu dost nekvalitní. Zejména oblé hrany na ilustracích jsou velice zubaté. Pokud tedy mohu doporučit, použijte formát SVG a obrázky si do požadovaného formátu převeďte sami.

Reklama

Komentáře

Dobrý den
Nefunguje odkaz na tu stránku. To už ji zrušili nebo pouze přesunuli na jinou doménu?

který odkaz nefunguje? Teď jsem všechny ověřil a bez problémů.
--
Jan Polzer, Maxiorel.cz
software, poradenství, weby

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Nyní již vše funguje. Asi měli nějaký výpadek. Jinak děkuji za zajímavý odkaz :-)

Přidat komentář