Obrázky nejen pro web zadarmo

Marně hledáte nějakou pěknou ikonku, ilustraci nebo obrázek pro oživení své webové stránky či vytvářené aplikace? Víte, že existují rozsáhlé sbírky grafických prvků, které jsou určeny právě vám? Mám pro vás tip na rozsáhlou knihovnu obrázků ve formátu PNG a SVG.

Na webu Open Clip Art Library najdete velké množství obrázků, které můžete bez jakéhokoli omezení používat ve svých produktech. Do knihovny může přispět každý, podmínkou je aby obrázky byly Public Domain, tedy volně použitelné. Jak se můžete přesvědčit ze screenshotů, obrázky jsou s úspěchem využívány pro oživení programů, her i různých dokumentů a letáků.

Celou kolekci si můžete stáhnout ve formě 132 MB velkého balíčku. Ten obsahuje všechny obrázky z aktuální sbírky, nemusíte je tedy pracně vyhledávat na webu (kde lze vyhledávat podle klíčových slov).

Grafický formát PNG asi znáte. V tomto případě jsou do něj převedeny ilustrace z vektorového formátu SVG, který otevřete například v open source editoru Inkscape. Jeho recenzi najdete na serveru Živě.cz, stejně jako několik článků věnovaných formátu SVG.

SVG editor Inkscape

SVG editor Inkscape

Na závěr snad jen poznámka. Soubory ve formátu PNG jsou v balíčku kupodivu dost nekvalitní. Zejména oblé hrany na ilustracích jsou velice zubaté. Pokud tedy mohu doporučit, použijte formát SVG a obrázky si do požadovaného formátu převeďte sami.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Profile picture for user Jan Polzer

který odkaz nefunguje? Teď jsem všechny ověřil a bez problémů.
--
Jan Polzer, Maxiorel.cz
software, poradenství, weby

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru