Nové rozhraní Google Analytics v obrazech

Známá statistická služba pro sledování návštěvnosti webových stránek, Google Analytics, se dočkala vylepšeného uživatelského rozhraní. Větší důraz na uživatelskou přívětivost, četnější použití flashových technologií, lepší přizpůsobení pracovním skupinám, pravidelná hlášení e-mailem, export do PDF, to vše na vás v přepracované verzi Google Analytics čeká. Pokud váš účet ještě nebyl převeden anebo se k využití Google Analytics teprve chystáte, prohlédněte si následující obrázky:

Reklama

Google Analytics

Nové rozhraní vypadá čistěji, výrazněji a přehledněji

Google Analytics

Ve flashovém grafu můžete využívat myš k zobrazení údajů o vybrané hodnotě. Je to mnohem přehlednější než v předešlé verzi, kdy bylo nutné koukat na text steklý do sebe.

Google Analytics

Data lze exportovat do PDF, XML nebo odeslat e-mailem

Google Analytics

U číselných údajů vidíte malé grafy pro představu o tendenci sledované hodnoty

Google Analytics

Grafy zobrazují vždy jeden typ údajů, na další se snadno přepnete - nejste tak zahlceni nečitelnými informacemi

Google Analytics

Mapa je nyní mnohem přehlednější, státy reagují na přejetí myší, mapu lze podle potřeby zoomovat na konkrétní oblasti. Nikoli jako v předchozí verzi kdy šlo provést pouze zoom flashového objektu. Trošku mě ale stále mrzí zařazení Česka do východní Evropy.

Google Analytics

Tabulky s údaji jsou čitelnější než v předchozí verzi

Google Analytics

Přepíná data se opět povedlo. Všimněte si malé šipky v pravém horním rohu. Veškeré výběry jsou volitelně schovávány do rozbalovacích panelů.

Zdroje informací o Google Analytics

Chcete-li se o Google Analytics dozvědět více, bude nejlepším řešením si jej vyzkoušet. Podrobné informace o novinkách najdete vždy na zdroji nejzasvěcenějším, na mysli mám Google Analytics Blog.

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář