Nové rozhraní Google Analytics v obrazech

Známá statistická služba pro sledování návštěvnosti webových stránek, Google Analytics, se dočkala vylepšeného uživatelského rozhraní. Větší důraz na uživatelskou přívětivost, četnější použití flashových technologií, lepší přizpůsobení pracovním skupinám, pravidelná hlášení e-mailem, export do PDF, to vše na vás v přepracované verzi Google Analytics čeká. Pokud váš účet ještě nebyl převeden anebo se k využití Google Analytics teprve chystáte, prohlédněte si následující obrázky:

Google Analytics

Nové rozhraní vypadá čistěji, výrazněji a přehledněji

Google Analytics

Ve flashovém grafu můžete využívat myš k zobrazení údajů o vybrané hodnotě. Je to mnohem přehlednější než v předešlé verzi, kdy bylo nutné koukat na text steklý do sebe.

Google Analytics

Data lze exportovat do PDF, XML nebo odeslat e-mailem

Google Analytics

U číselných údajů vidíte malé grafy pro představu o tendenci sledované hodnoty

Google Analytics

Grafy zobrazují vždy jeden typ údajů, na další se snadno přepnete - nejste tak zahlceni nečitelnými informacemi

Google Analytics

Mapa je nyní mnohem přehlednější, státy reagují na přejetí myší, mapu lze podle potřeby zoomovat na konkrétní oblasti. Nikoli jako v předchozí verzi kdy šlo provést pouze zoom flashového objektu. Trošku mě ale stále mrzí zařazení Česka do východní Evropy.

Google Analytics

Tabulky s údaji jsou čitelnější než v předchozí verzi

Google Analytics

Přepíná data se opět povedlo. Všimněte si malé šipky v pravém horním rohu. Veškeré výběry jsou volitelně schovávány do rozbalovacích panelů.

Zdroje informací o Google Analytics

Chcete-li se o Google Analytics dozvědět více, bude nejlepším řešením si jej vyzkoušet. Podrobné informace o novinkách najdete vždy na zdroji nejzasvěcenějším, na mysli mám Google Analytics Blog.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru