Nokia Panorama: jednoduché ovládání, výsledky pokulhávají

Jelikož se moje Nokia Lumia 520 i půjčená 925 výborně hodí k mobilnímu focení (hlavně díky fotografickému tlačítku), chtěl jsem vyzkoušet, zda a jak si poradí s fotografováním pro panoramatické snímky. Do oka mi padla aplikace Nokia Panorama. A protože s jinými fotografickými aplikacemi Nokia jsem docela spokojený, rozhodl jsem se tuto vyzkoušet.

Jak se fotí s Nokia Panorama

Nokia Panorama nabízí jednoduché ovládání, které vás oprostí od toho, že musíte myslet na dostatečný překryv vedle sebe umístěných snímků, aby je bylo možné spojit do panoramatu. Z běžného fotoaparátu to jistě znáte. Pomocí této mobilní aplikace pořídíte první snímek a následně se vám na obrazovce vykreslí čára vedoucí k místu, které by mělo sloužit jako vedlejší část panoramatu.

Pro pořízení dalšího snímku už nemusíte ani mačkat tlačítko fotoaparátu ani ťukat na obrazovku telefonu. Nokia Panorama zobrazí na konci čáry bílé kolečko, které pohybem telefonu dostanete do zaměřovače a následně počkáte, až se snímek vyfotí. Tak postupujete s dalšími snímky, dokud nemáte pokrytu celou oblast, ze které chcete panorama složit.

Výsledná kvalita se liší

Složení fotografií do panoramatu není nejrychlejší, na druhou stranu je to pořád méně času, než si s tím následně hrát v počítači. Tedy za předpokladu, že nechcete vytvořit nějaký úchvatný výsledek. To ale u mobilních snímků nepředpokládám. Na druhou stranu bych ocenil, kdyby software snímky spojil do použitelné podoby. Ne vždy se tak stane.

V první ukázce vidíte panorama složené při fotografování ulice s mnoha lidmi. Už z principu skládání fotek vedle sebe asi není možné čekat, že by byl výsledek kvůli pohybujícím se lidem chodících třeba ve více záběrech kdoví jak povedený. Překvapilo mě však, že si Nokia Panorama v tomto případě moc neporadila s navázáním fotek. Že by ji pohybující se lidé zmátli?

Nokia Panorama  

Při fotografování duhy v přírodě už na tom byla o něco lépe. Jednotlivé části panoramatu na sebe navazují, snímek by ovšem chtěl trošku vyrovnat.

Nokia Panorama  

Určitě dám Nokia Panorama ještě šanci, na focení vzdálených objektů se zdá jakž takž použitelná. Pro nějaké důležitější snímky možná bude lepší jiný, placený program.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru