Microsoft Virtual PC a problém s pravým Altem

Poměrně intenzivně používám virtuální počítač Microsoft Virtual PC. V porovnání s konkurencí si na něm cením toho, že je dostatečně stabilní, hostovaný operační systém se nezasekává, funguje v něm i Linux, bez problémů s ním můžu komunikovat po síti a přetahovat soubory přímo do oken aplikací. Také se mi líbí, že je k systému mnohem šetrnější, než například VMware. Ale jeden otravný problém mě stále trápil...

Virtual PC nepoužívám pouze k testování programů, o kterých píši recenze, nebo které připravuji pro DVD časopisu Computer. Dvě samostatné virtuální mašiny mám pro Visual Studio a pro vývoj aplikací v PHP. Je to mnohem pohodlnější odděleně od "normálního" operačního systému, protože pak ho nezdržuje žádný Apache a MySQL nebo IIS a SQL Server.

A jako programátor často potřebuji kombinaci kláves pravý Alt (AltGr) a něco. Ať již pro psaní zavináče,  (AltGr+V), hranatých závorek (AltGr+F a AltGr+G), složených závorek (AltGr+B a AltGr+N) nebo jiných znaků. A přepínání z české na anglickou klávesnici nemám v oblibě.

Problém je v tom, že pravý Alt spolu s klávesou Enter používá Virtual PC k přepínání kurzoru z hostovaného počítače zpět do hostitelského, případně k návratu z celoobrazovkového režimu. V momentě, kdy stisknete pravý Alt a začnete psát nějakou kombinaci znaků, zjistíte, že se klávesnice zbláznila a píše si naprosto jiné znaky, než chcete. Řešení naštěstí není složité.

V konzoli Virtual PC jděte do nabídky File | Options a v položce Keyboard jednoduše změňte pravý Alt na jinou klávesu, kterou tak často nepoužíváte - třeba pravý Shift nebo Ctrl. Pak si již můžete užívat pohodné práce s pravým Altem ve virtuálním počítači.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

problém je v přidávání levého ctrl k pravému altgr ... řešení je po zmáčknutí altgr krátce stisknout levý ctrl a už vše funguje jak má ... tedy ... do puštění altgr - pak je nutné postup opakovat, nicméně proč to píši :) Není to problém pouze VirtualPC ale např. i Oracle VM VirtualBoxu a dalších

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru