Microsoft nabízí linuxovou distribuci Ubuntu

Dostal jsem tip na zajímavý e-shop, respektive na zajímavou kombinaci nabídky a prodejce. V elektronickém obchodě Windows Marketplace můžete koupit nejrůznější software pro Windows. Kromě toho si zde můžete stáhnout různé zajímavé programy a nástroje. Napadlo by vás, že zde Microsoft nabídne ke stažení kompletní operační systém? Ne, nejde o Windows Vista, ale o "konkurenční" linuxovou distribuci.

Windows Marketplace

Na Windows Marketplace lze stahovat Ubuntu Desktop

Na Windows Marketplace najdete v sekci Downloads> Utility Downloads> System Downloads> Driver Downloads> BIOS & System Update Downloads linuxovou distribuci Ubuntu Desktop. Odkaz ke stažení sice vede na server Download.com, ale i tak je zajímavé, co lze na webu provozovaném Microsoftem najít. Koukněte se.

Je to náhoda, omyl, důkaz toho, že se Microsoft konkurence nebojí, provokace linuxové komunity, nebo snaha Microsoftu poskytnout svým příznivcům kvalitní operační systém zadarmo? Odpovězte si sami...

Za upozornění děkuji Janu Valkovičkovi.

Aktualizace 22. června 2007 11:18: Zmíněná stránka již není funkční, administrátoři Windows Marketplace se zřejmě probudili :-)

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

Hmm, taky mě napadly dvě (i když velmi neprovděpodobné :D ) teorie
1)Nebo chce některé uživatele zastrašit menší uživatelskou přívětivostí a nabídkou programů Linuxu a vyvolat v nich myšlenku "Linux už nikdy" :D
2)Nebo se na stránky MS nabourali hackeri :)

návštěvník

Jen pro tvou informaci.. Ubuntu ma leta k dispozici cca 20 000 balicku a virtualni plochy.

návštěvník

ja vím že je jich dost, ale pořád se to nedá srovnat s počtem aplikací pro Windows, kterých je ještě mnohem více (klidně i miliony) proto méně.
Ten příspěvek jsem psal s vtipem, sám jsem na PC několik distribucí (včetně Ubuntu, které se mi zatím líbilo nejvíc) zkoušel :)

návštěvník

Zajímavé jsou také komentáře na té stránce (Best product on this site!, Wow: a fantastic alternative to WIndows!) :-)

návštěvník

A to vam nikomu nevadi, ze diky silou protlacene MS marketplace bude microsoft plosne dirigovat i to jaky freeware muzete pouzivat ?? pripada vam to jako dalsi krok spravnym smerem ??

Profile picture for user Jan Polzer

Plácáte nesmysly... Nikdo Vá nenutí stahovat jen to, co se objeví na Windows Marketplace. Navíc, tam není jen freeware, ale i shareware. Prostě tam najdete programy pro Windows, takže se není co divit, když administrátoři Ubuntu odstranili. Pod Vistou by Ubuntu Desktop asi neběžel ;-) Zajímavé je na tom pouze to, že tam tato linuxová distribuce chvíli vydržela.

Jan Polzer, Maxiorel.cz, Screenshots Archive, Anastacia.cz

návštěvník

Dekujeme ti microsofte ze nas tak peclive chranis pred vlivy svobodneho a zdarma dostupneho software ! Dekujeme ti ze jsi nam poupravil ty klapky na ocich co na chvili spadly...

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru