Microsoft nabízí linuxovou distribuci Ubuntu

Dostal jsem tip na zajímavý e-shop, respektive na zajímavou kombinaci nabídky a prodejce. V elektronickém obchodě Windows Marketplace můžete koupit nejrůznější software pro Windows. Kromě toho si zde můžete stáhnout různé zajímavé programy a nástroje. Napadlo by vás, že zde Microsoft nabídne ke stažení kompletní operační systém? Ne, nejde o Windows Vista, ale o "konkurenční" linuxovou distribuci.

Reklama

Windows Marketplace

Na Windows Marketplace lze stahovat Ubuntu Desktop

Na Windows Marketplace najdete v sekci Downloads> Utility Downloads> System Downloads> Driver Downloads> BIOS & System Update Downloads linuxovou distribuci Ubuntu Desktop. Odkaz ke stažení sice vede na server Download.com, ale i tak je zajímavé, co lze na webu provozovaném Microsoftem najít. Koukněte se.

Je to náhoda, omyl, důkaz toho, že se Microsoft konkurence nebojí, provokace linuxové komunity, nebo snaha Microsoftu poskytnout svým příznivcům kvalitní operační systém zadarmo? Odpovězte si sami...

Za upozornění děkuji Janu Valkovičkovi.

Aktualizace 22. června 2007 11:18: Zmíněná stránka již není funkční, administrátoři Windows Marketplace se zřejmě probudili :-)

Reklama

Komentáře

Hmm, taky mě napadly dvě (i když velmi neprovděpodobné :D ) teorie
1)Nebo chce některé uživatele zastrašit menší uživatelskou přívětivostí a nabídkou programů Linuxu a vyvolat v nich myšlenku "Linux už nikdy" :D
2)Nebo se na stránky MS nabourali hackeri :)

Jen pro tvou informaci.. Ubuntu ma leta k dispozici cca 20 000 balicku a virtualni plochy.

ja vím že je jich dost, ale pořád se to nedá srovnat s počtem aplikací pro Windows, kterých je ještě mnohem více (klidně i miliony) proto méně.
Ten příspěvek jsem psal s vtipem, sám jsem na PC několik distribucí (včetně Ubuntu, které se mi zatím líbilo nejvíc) zkoušel :)

Zajímavé jsou také komentáře na té stránce (Best product on this site!, Wow: a fantastic alternative to WIndows!) :-)

Jojo, ty jsou opravdu skvělé :-)

Jan Polzer

Maxiorel.cz
Polzer-SW.com
Screenshots Archive

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

A to vam nikomu nevadi, ze diky silou protlacene MS marketplace bude microsoft plosne dirigovat i to jaky freeware muzete pouzivat ?? pripada vam to jako dalsi krok spravnym smerem ??

Plácáte nesmysly... Nikdo Vá nenutí stahovat jen to, co se objeví na Windows Marketplace. Navíc, tam není jen freeware, ale i shareware. Prostě tam najdete programy pro Windows, takže se není co divit, když administrátoři Ubuntu odstranili. Pod Vistou by Ubuntu Desktop asi neběžel ;-) Zajímavé je na tom pouze to, že tam tato linuxová distribuce chvíli vydržela.

Jan Polzer, Maxiorel.cz, Screenshots Archive, Anastacia.cz

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Dekujeme ti microsofte ze nas tak peclive chranis pred vlivy svobodneho a zdarma dostupneho software ! Dekujeme ti ze jsi nam poupravil ty klapky na ocich co na chvili spadly...

Přidat komentář