Maxiorel zmizel ze Seznamu

Zajímavé věci se to dějí na internetu. O víkendu jsem s potěšením sledoval stoupající návštěvnost svého webu a dneska mrtvo, jako když utne. Maxiorel.cz samozřejmě nezůstal bez povšimnutí, pouze je nyní nedostupný pro uživatele pracující s největším českým vyhledávačem Seznam.cz.

Všechny záznamy týkající se Maxiorel.cz ze Seznamu jednoduše zmizely. Není to poprvé, kdy se to přihodilo. Předpokládám, že za tím stojí přepočítávání pozicí pro jednotlivé stránky. Jen doufám, že brzy budu opět "na indexu". Příliv návštěvníků ze Seznamu totiž není zrovna malý. Stejně tak doufám, že to nebude trvat tři až čtyři týdny, jak jsem se dočetl v reakcích podobně postižených majitelů webů.

Weby mizí ze Seznamu pravidelně

Jedna věc je zajímavá a potvrzují to i reakce dalších lidí na internetu. Ono záhadné zmizení všech záznamů ze Seznamu se přihodilo následující den poté, kdy došlo k velkému nárůstu návštěvnosti stránek odkazovaných právě ze Seznamu. Zbývá tedy položit si otázku: Snaží se Seznam brzdit návštěvnost některých webů anebo jde lidem ze Seznamu o to, aby se navštěvované stránky umístili po přepočtu na lepších pozicích?

Pevně doufám, že nejde o snižování návštěvnosti. Ovšem nechápu, proč musí zmizet veškeré záznamy pro konkrétní doménu…

aktualizováno 3. 10. 2006 7:38

Stává se to

Podle neoficiálního vyjádření, které se mi od zástupců ze Seznamu dostalo, se podobné věci stávají. Na vině je zřejmě problém s DNS, na který robot Seznamu narazil a pro jistotu pak vyřadil veškeré záznamy o doméně maxiorel.cz. Zajímavé však je, že asi muselo jít o velkou náhodu. Podle hodinových statistik to nevypadá, že by provoz na maxiorlovi v danou dobu ustal. Že by to byl opravdu krátkodobý výpadek, do kterého se robot zrovna trefil?

Pokud jste měli někdy podobný problém, mohlo by vás potěšit, že v Seznamu asi pracují na tom, aby se podobná opatření neprojevovala tak drasticky – tedy kompletním vymazáním záznamů na několik dnů.

aktualizováno 4. 10. 2006 9:08

Jsem zpět

Konečně. Během večera navštívil asi devadesátkrát mé stránky robot Seznamu. Dneska už tedy jsem opět ve výsledcích vyhledávání. Bohužel jsem totálně propadl, což je skoro stejné, jako bych vůbec nebyl. Doufám, že se to ještě v tomto směru vylepší.

Mimochodem, testoval jste někdo, jak rychle zareaguje robot Seznamu na váš požadavek přes https://search.seznam.cz/pridej-stranku?

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru