Machi

Bývalý novinkář na Maxiorlovi. Dnes se věnuje vlastním projektům.

Články autora

HP rozesílá infikované USB klíčenky

Některé USB klíčenky HP (Hewlett-Packard), sloužící k nastavení serverů, obsahují navíc nečekané překvapení v podobě červů, využívajících funkci autorun k infikování systémů, ke kterým je klíčenka připojena. Klíčenky byly rozeslány australským zákazníkům HP.

Google a Yahoo budou sdílet reklamní prostor

Dva světoví lídři ve vyhledávání - Google a Yahoo oznámili dvoutýdenní experiment, při kterém budou sdílet své reklamní prostory. V průběhu experimentu budou na 3 % stránky Yahoo s výsledky vyhledávání zobrazeny reklamy Googlu. Analytici předpokládají, že účelem tohoto kroku je ještě více ohrozit Microsoft, který nedávno nabídl za Yahoo 44,6 miliard dolarů.

Pizza.com prodána za necelé 3 miliony dolarů

Doména pizza.com byla včera vydražena za neuvěřitelných 2,6 milionu dolarů. Aukce probíhala na doménovém trhu Sedo a její cena začínala na 100 dolarech... Vítězná částka, přesně 2 605 000 amerických dolarů (asi 41 milionů korun), byla nabídnuta anonymním zájemcem.

Nový WordPress 2.5: Ještě lepší blogování

Po šesti měsících tvrdé dřiny vydali vývojáři publikačního systému WordPress novou verzi nesoucí označení 2.5. Jedná se o významný milník ve vývoji WordPressu s více než dostatečným množstvím inovací. V novém WordPressu máme k dispozici vylepšené administrační rozhraní, nový WYSIWYG editor nebo třeba propracovanou správu médií, která WordPressu tolik chyběla. Pojďme se nyní podívat na novou verzi podrobněji...

Microsoft ztrácí důvěryhodnost

Podle nejnovějšího průzkumu americké společnosti CoreBrand postupně ztrácí značka Microsoft důvěryhodnost. Zatímco v roce 1996 byl Microsoft nejdůvěryhodnější značkou, v roce 2004 byl 12. a minulý rok se celkově umístil až na 59. místě...

Microsoft zesílí boj proti rootkitům

Microsoft přidává další společnost do své „sbírky“. Tentokrát se jedná o společnost Komoku, která se již od roku 2004 věnuje detekci rootkitů a patří mezi špičky v oboru. Mezi její klienty v minulosti patřilo například i americké ministerstvo obrany.

Indonésie jde do boje s pornem na Internetu

Indonésie, lidnatá asijská země, se rozhodla tvrdě zakročit proti nevhodnému obsahu na Internetu. Schválila zákon, který umožňuje udělit za prohlížení porna a jiného nevhodného obsahu až šestileté vězení. Jedná se bezpochyby o jeden z nejtvrdších zákonů zaměřených na nevhodný obsah na Internetu. Zákon nabude účinnosti 29. března.

Český normalizační institut přijal Open XML

Český normalizační institut (ČNI) minulý týden odeslal svůj souhlas s přijetím normy DIS 29500 (formát Open XML) na ženevský sekretariát ISO/IEC... Rozhodnutí o přijetí či nepřijetí normy na základě hlasování všech 87 členů ISO/IEC bude oznámeno počátkem měsíce dubna.

Microsoft uvolnil první Service Pack pro Windows Vista

Microsoft dnes uvolnil Service Pack 1 (SP1) pro svůj nejnovější operační systém Windows Vista. SP1 je zatím k dispozici v pěti jazycích (bez češtiny)... Podle předem avizovaného plánu je SP1 pro Windows Vista ke stažení zatím pouze na Microsoft Download centru jako standalone verze pro 32 i 64 bitové verze systému. K distribuci přes automatický update dojde až v průběhu dubna.

Microsoft podepsal licenci na produkty Adobe

Microsoft dnes podepsal licenci, která mu umožňuje použití aplikací Adobe Flash Lite a Adobe Reader LE ve svém operačním systému pro kapesní počítače - Windows Mobile. Adobe Flash Lite dovoluje uživatelům s kapesními počítači prohlížet webové stránky a videa vytvořené pomocí technologie Flash. Adobe Reader zase umožňuje prohlížení tolik populárních souborů PDF.
reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru