Kerio MailServer 6.4 přichází

Po půl roce se oblíbený groupwarový a poštovní server Kerio MailServer dočkal nové verze. Přichází s podporou nových platforem mobilních zařízení a novým designem. Díky synchronizaci e-mailů, kalendářů, kontaktů s telefony společností Research in Motion - BlackBerry, Symbian a Palm se tak Kerio MailServer stává skutečně komplexním mobilním groupwarovým serverem.

Podpora smartphonů

V současné verzi jsou tak podporovány všechny hlavní mobilní smartphony, včetně zařízení poháněných systémem Windows Mobile. Uživatelé operačního systému Mac OS X mohou sdílet a synchronizovat data z kalendáře iCal a Address Booku s Vista Calendar v nových Windows. 

Kerio MailServer

Krabice a nová ikona Kerio MailServeru

Kerio MailServer 6.4 poskytuje podporu pro BlackBerry prostřednictvím hostingové služby NotifyLink pro Kerio, kterou nabízí společnost Notify Corp. Ve chvíli, kdy se uživatel poprvé přihlásí k této službě, stáhne si a nainstaluje klienta NotifyLink přímo do svého zařízení BlackBerry, má své e-maily, kalendáře, a kontakty synchronizované s Kerio MailServerem. Pro ochranu citlivých firemních dat před ztrátou, krádeží či zneužitím mají administrátoři Kerio MailServeru možnost data z přístrojů Symbian vzdáleně vymazat. 

Kerio MailServer

Přihlašování k administrátorské konzoli

Kerio MailServer 6.4 podporuje také Outlook 2007, Vista Mail a Vista Calendar. Velký Outlook tedy není nutné pouze z důvodu spolupráce Windows Vista a Kerio MailServeru kupovat. 

Odkud a za kolik?

Administrátoři si mohou instalovat a vyzkoušet novou verzi Kerio MailServeru na Windows Vista, Fedora Core 6, SUSE Linux 10.1 a Red Hat Enterprise 5. Třicetidenní zkušební verzi si stáhnete na www.kerio.cz. Základní licence Kerio MailServeru pro 10 uživatelů stojí 9 990 Kč ve standardní verzi nebo 12 500 Kč s vestavěným antivirem McAfee, jenž provádí antivirovou kontrolu odchozí i příchozí pošty. Licence zahrnuje 12 měsíční telefonickou a emailovou technickou podporu a zároveň upgrade na nově vydané verze, aktualizace a bezpečnostní opravy v průběhu prvního roku.

Kerio MailServer

Zobrazení statistik

Mobilní synchronizace pro přístroje založené na technologii Windows Mobile a Palm OS je standardní vlastností Kerio MailServeru a je k dispozici zdarma všem stávajícím zákazníkům Kerio MailServeru s platným předplatným. Klient RoadSync pro Symbian, Windows Mobile a Palm je dostupný od společnosti DataViz (www.dataviz.com) za $99.99 za klienta. NotifyLink pro BlackBerry, Windows Mobile a Palm je dostupný od společnosti Notify Corp (www.notifycorp.com) za roční poplatek $300 za klienta.

Zdroj: Tisková zpráva Kerio

Jak na chybu s VBScriptem?

Mimochodem, zkušební verze stažená z webu Keria mi ve Windows Vista spustit nešla,viz následující obrázek s chybovým hlášením:

Kerio MailServer

Řešení problému je jednodušší, než se zdá a pomůže vám také při instalaci jiných aplikací. Windows Vista z nějakého důvodu špatně zaregistrují knihovnu vbscript.dll, takže jim musíte pomoci ručně. V nabídce Start | Příslušenství najděte Příkazový řádek, pravým tlačítkem vyberte spuštění jako správce a poté zadejte příkaz regsvr32 vbscript.dll. Tohle by mělo pomoci a zmíněné chybové hlášení se nebude objevovat ani u Kerio MalServeru ani u jiných aplikací se stejným problémem.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru