Kaskádové styly pro tabulky

Nastavení vzhledu tabulek na webových stránkách je často nejvíce nepříjemná část práce webového designéra, resp. toho, kdo tvoří soubor CSS. Myslím, že nebudu daleko od pravdy, když napíšu, že většina designérů počítá s tím, že tabulky se prostě nějak zobrazí, plus mínus podobně jako zbytek webu. Také si nevzpomínám, že bych někdy viděl grafický návrh, který by nějakým způsobem počítal se zobrazením tabulek.

Je to docela škoda a také je to „nebezpečné“. V okamžiku, kdy na webu vytvoříte nějakou tabulku, aniž byste se zabývali nastavením jejího vzhledu, může výsledek vypadat katastrofálně. Na mysli mám různé redakční systémy, jejichž kaskádové styly řeší základní layout a vzhled článku, ale s tabulkami nepočítají. V momentě, kdy někdo vloží tabulku pomocí administrace, zobrazí se čtenáři ošklivá sada rámečků, která spíš odpuzuje, než láká k přečtení.

Na tabulky tedy při stylování webu nezapomínejte, stejně tak při zadávání grafického návrhu pro svůj web. Vyplatí se vám to. Návrh stylu tabulek pomocí stylů pro všechny články má tu výhodu, že si při zadávání tabulky v administraci nebudete muset hrát s jejím vzhledem.

Pro vaši inspiraci a pěkné tabulky

Vytváření kaskádového stylu pro tabulky je z tvorby celého webu nejnudnější část práce. Aby se vám tyto styly dobře tvořily, zkuste se inspirovat v CSS Table Gallery. Momentálně nabízí zhruba stovku různých stylů a vzhledů tabulek. Nejlepší na tom samozřejmě je, že si každý můžete okamžitě prohlédnout v akci a pokud se vám zalíbí, stáhnout si jej.

CSS Table Gallery

Do galerie můžete přispět samozřejmě se svými vlastními styly. V takovém případě získáte zpětný odkaz na svůj web (nicméně s Google PageRank 0).

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru