Kaskádové styly pro tabulky

Nastavení vzhledu tabulek na webových stránkách je často nejvíce nepříjemná část práce webového designéra, resp. toho, kdo tvoří soubor CSS. Myslím, že nebudu daleko od pravdy, když napíšu, že většina designérů počítá s tím, že tabulky se prostě nějak zobrazí, plus mínus podobně jako zbytek webu. Také si nevzpomínám, že bych někdy viděl grafický návrh, který by nějakým způsobem počítal se zobrazením tabulek.

Reklama

Je to docela škoda a také je to „nebezpečné“. V okamžiku, kdy na webu vytvoříte nějakou tabulku, aniž byste se zabývali nastavením jejího vzhledu, může výsledek vypadat katastrofálně. Na mysli mám různé redakční systémy, jejichž kaskádové styly řeší základní layout a vzhled článku, ale s tabulkami nepočítají. V momentě, kdy někdo vloží tabulku pomocí administrace, zobrazí se čtenáři ošklivá sada rámečků, která spíš odpuzuje, než láká k přečtení.

Na tabulky tedy při stylování webu nezapomínejte, stejně tak při zadávání grafického návrhu pro svůj web. Vyplatí se vám to. Návrh stylu tabulek pomocí stylů pro všechny články má tu výhodu, že si při zadávání tabulky v administraci nebudete muset hrát s jejím vzhledem.

Pro vaši inspiraci a pěkné tabulky

Vytváření kaskádového stylu pro tabulky je z tvorby celého webu nejnudnější část práce. Aby se vám tyto styly dobře tvořily, zkuste se inspirovat v CSS Table Gallery. Momentálně nabízí zhruba stovku různých stylů a vzhledů tabulek. Nejlepší na tom samozřejmě je, že si každý můžete okamžitě prohlédnout v akci a pokud se vám zalíbí, stáhnout si jej.

CSS Table Gallery

Do galerie můžete přispět samozřejmě se svými vlastními styly. V takovém případě získáte zpětný odkaz na svůj web (nicméně s Google PageRank 0).

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář