Kaskádové styly pro tabulky

Nastavení vzhledu tabulek na webových stránkách je často nejvíce nepříjemná část práce webového designéra, resp. toho, kdo tvoří soubor CSS. Myslím, že nebudu daleko od pravdy, když napíšu, že většina designérů počítá s tím, že tabulky se prostě nějak zobrazí, plus mínus podobně jako zbytek webu. Také si nevzpomínám, že bych někdy viděl grafický návrh, který by nějakým způsobem počítal se zobrazením tabulek.
reklama

Je to docela škoda a také je to „nebezpečné“. V okamžiku, kdy na webu vytvoříte nějakou tabulku, aniž byste se zabývali nastavením jejího vzhledu, může výsledek vypadat katastrofálně. Na mysli mám různé redakční systémy, jejichž kaskádové styly řeší základní layout a vzhled článku, ale s tabulkami nepočítají. V momentě, kdy někdo vloží tabulku pomocí administrace, zobrazí se čtenáři ošklivá sada rámečků, která spíš odpuzuje, než láká k přečtení.

Na tabulky tedy při stylování webu nezapomínejte, stejně tak při zadávání grafického návrhu pro svůj web. Vyplatí se vám to. Návrh stylu tabulek pomocí stylů pro všechny články má tu výhodu, že si při zadávání tabulky v administraci nebudete muset hrát s jejím vzhledem.

Pro vaši inspiraci a pěkné tabulky

Vytváření kaskádového stylu pro tabulky je z tvorby celého webu nejnudnější část práce. Aby se vám tyto styly dobře tvořily, zkuste se inspirovat v CSS Table Gallery. Momentálně nabízí zhruba stovku různých stylů a vzhledů tabulek. Nejlepší na tom samozřejmě je, že si každý můžete okamžitě prohlédnout v akci a pokud se vám zalíbí, stáhnout si jej.

CSS Table Gallery

Do galerie můžete přispět samozřejmě se svými vlastními styly. V takovém případě získáte zpětný odkaz na svůj web (nicméně s Google PageRank 0).

Tagy
Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru