Kancelářské aplikace na palubě letadla? Realita.

V letadlech, zejména na dražších linkách se setkáte s ledasčím. K dispozici máte občerstvení v podobě jídla a tekutin. Obsluhuje vás (většinou) příjemná letuška nebo steward. Zakoupit si lze i alkohol. K přečtení vám nabídnou noviny a časopisy. Řada manažerů je zvyklá pracovat na svém notebooku i za letu. Od nynějška však není nutné notebook vůbec zapínat – tedy v případě, že chcete pracovat s textovým editorem nebo tabulkami.

Boeing 777-300ER

V tomto letadle si můžete užívat práce ve StarOffice od vzletu do přistání

Zatím je to osamocená novinka. Na palubách letadel společnosti Singapore Airlines, konkrétně v letounech Boeing 777-300ER, je v palubním systému nainstalován kancelářský balík StarOffice od Sun Microsystems. Cestujícím stačí, aby si své dokumenty připravili na paměťový disk USB, který za letu připojí do palubního systému a mohou začít využívat všech možností, které jim StarOffice nabízí.

Prohra OpenOffice.org?

Jak známo, StarOffice je kancelářský balík, který na základě svého zdrojového kódu dal vzniknout aplikacím ze zdarma dostupné sady OpenOffice.org. StarOffice je přitom dále placeným produktem a dá se říci, že vývoj obou balíků jde ruku v ruce. Otázkou zůstává proč si Singapore Airlines vybrali právě StarOffice a nedali přednost jeho zdarma dostupné variantě.

StarOffice

Podobnost s OpenOffice.org je u StarOffice patrná již na první pohled

Napadá mě jediná možnost. Dokazuje to, že se schopnostem open source kancelářskému balíku OpenOffice.org stále příliš nevěří. Hlavním problémem bude asi neexistence jakékoli oficiální uživatelské podpory z první ruky. V případě aerolinek je opravdu lepší se spolehnout na placený produkt s nárokem na řádné zajištění podpory ze strany výrobce, než na program, za kterým stojí pouze (ne)viditelná komunita vývojářů a nadšených uživatelů.

Kancelářský balík StarOffice od Sun Microsystems

StarOffice obsahuje všechny důležité kancelářské programy

Související odkazy

Domovská stránka StarOffice
Web společnosti Singapore Airlines
Web Sun Microsystems
Web společnosti Boeing
Domovská stránka OpenOffice.org v češtině

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru