Jak zablokovat autorun? Zkuste Antirun

Automaticky spouštěné programy z CD, DVD nebo z flashdisků mohou být pěkně nepříjemné v momentě, kdy zjistíte, že se jedná o škodlivý software. Bránit se můžete úplným zákazem spouštění programů autorun, nebo s pomocí jednoduchého nástroje Antirun.

Antirun je jednoduchá aplikace, která slouží k blokování automatického spouštění programů „autorun" z flashdisků. Nemusí přitom samozřejmě jít pouze o autorun.exe, ale obecně o jakkoli pojmenovaný spustitelný soubor, který má záznam pro automatické spuštění po připojení jeho datového nosiče k počítači.

Po spuštění se Antirun usídlí v oznamovací oblasti Windows, běží na pozadí a čeká, až připojíte nějaký přenosný disk přes USB. Jakmile detekuje nově připojený disk, zobrazí se nové okno s informacemi, místo programu autorun. Je zde trojice tlačítek pro otevření disku, zobrazení informací (vyvolá klasické systémové okno Disk > Vlastnosti) a odpojení disku. Vespod jsou informace o obsazeném a volném prostoru na disku a jeho celková kapacita.

Antirun

Antirun - program na blokování autorunů

Žádné další funkce u Antirunu nehledejte. Vše, co provádí, je skutečně jen blokování automatického spouštění programů z flashdisků. V nastavení Antirunu, které vyvoláte pravým tlačítkem myši na jeho ikonce v systémové oblasti, můžete ještě zapnout potlačení autorunů ze všech disků, potlačit zobrazení Antirunu v případě, že na disku není žádný autorun, a přepnout si jazyk programu mezi angličtinou a ruštinou.

Antirun

Nastavení Antirunu

Blokovač autorunů Antirun můžete stahovat z webových stránek antirun.net.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru